Zmiany w Grupie Azoty. Prezes Zakładów Chemicznych Police sam złożył rezygnację

Prezes Zakładów Chemicznych Police Mariusz Grab zrezygnował ze swojej funkcji. Zakłady należą do Grupy Azoty, jednego z największych producentów z branży chemicznej w Europie. O rezygnacji Graba poinformowała spółka.

Mariusz Grab 14 lutego zrezygnował z funkcji prezesa Zakładów Chemicznych Police oraz członka zarządu Grupy Azoty - poinformowała w środę spółka. 

Informacja pojawiła się jeszcze przed nadzwyczajnym walnym zgromadzeniem w Grupie Azoty. Zdecydowało ono o zmianach w składzie rady nadzorczej spółki. 

Powołani członkowie rady nadzorczej to:

  • Hubert Kamola
  • Krzysztof Kołodziejczyk
  • Artur Kucharski
  • Piotr Marciniak
  • Mirosław Sobczyk

Odwołani ze składu gremium zostali: 

Reklama
  • Magdalena Butrymowicz
  • Monika Fill
  • Bartłomiej Litwińczuk
  • Michał Maziarka

Po zmianach w radzie spodziewana jest także wymiana zarządu. Zajdą one prawdopodobnie także w spółkach należących do grupy.

Mariusz Grab nie jest pierwszą osobą z grupy, która postanowiła odejść jeszcze przed walnym. Rezygnację z członkostwa w organie złożył w poniedziałek Wojciech Krzysztofik. W piątek Skarb Państwa, posiadający ok. jedną trzecią udziałów w Grupie Azoty zgłosił dziewięciu nowych kandydatów do rady. Jak informowaliśmy w Interii, ze stanowiska zrezygnował także Marcin Kowalczyk, prezes Zakładów Azotowych w Puławach - ze skutkiem od 13 lutego.

Prezes Zakładów Police złożył rezygnację

Mariusz Grab był prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police od 30 kwietnia 2021 roku. W komunikacie zaznaczono, że nie podał przyczyny swojej rezygnacji.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police odpowiada za realizację jednej z większych inwestycji tego typu ostatnich lat, czyli projektu Polimery Police. Inwestycja obejmuje budowę zintegrowanego kompleksu chemicznego z instalacjami do produkcji propylenu i polipropylenu wraz z instalacjami pomocniczymi, terminalem przeładunkowo-magazynowy oraz infrastrukturą logistyczną. "To jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym" - zaznaczyła spółka.

Generalny wykonawca projektu Polimery Police złożył ostatnio propozycje zmiany do zawartej umowy. Spółka chce dodatkowego wynagrodzenia w kwocie 5,8 mln euro odsetek za opóźnione płatności. Grupa Azoty twierdzi jednak, realizacja prac nie była terminowa. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »