Zysk netto grupy PBG w I kw. '11 wyniósł 24,1 mln zł

Zysk netto grupy PBG, przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego, wyniósł w I kwartale 2011 roku 24,1 mln zł i był wyższy od konsensusu PAP na poziomie 20,8 mln zł.

Zysk netto grupy PBG, przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego, wyniósł w I kwartale 2011 roku 24,1 mln zł i był wyższy od konsensusu PAP na poziomie 20,8 mln zł.

Przewidywania co do zysku netto wahały się w przedziale od 16,5 mln zł do 23,2 mln zł.

Przed rokiem PBG miał 17,4 mln zł zysku netto.

Zysk operacyjny grupy PBG wyniósł w I kwartale 2011 roku 33,5 mln zł, podczas gdy konsensus PAP zakładał, iż będzie to 33,6 mln zł.

Skonsolidowane przychody PBG wyniosły w I kwartale 478 mln zł i były niższe od konsensusu, który przewidywał 514,8 mln zł.

- - - - -

Portfel zamówień grupy PBG wynosi 5 mld zł

Portfel zamówień grupy kapitałowej PBG na dzień 1 kwietnia 2011 roku wynosi 5 mld zł, z czego do realizacji w 2011 roku przypada około 2,6 mld zł - poinformowała spółka w komentarzu do wyników kwartalnych.

Reklama

"W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego wartość portfela zamówień jest wyższa o 1 mld zł. Największy udział w strukturze portfela zamówień stanowią obecnie kontrakty z segmentu budownictwa drogowego. Drugim co do wielkości segmentem w portfelu jest segment gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw. Trzecim największym segmentem w portfelu grupy jest natomiast budownictwo specjalistyczne (przemysłowe), gdzie grupa ujmuje głównie projekty infrastrukturalne. Najmniejszym segmentem, którego wartość stanowi 8,3 proc. wartości całego portfela zamówień, jest aktualnie segment wody" - napisano w komentarzu do wyników.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: PBG SA | zysk | Netto | PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »