Reklama

1,1 mln zł kary KNF na byłego członka zarządu GetBack

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Pawła Trybuchowskiego, byłego członka zarządu GetBack, karę w wysokości 1,1 mln zł za nienależyte wykonanie przez spółkę obowiązków informacyjnych.

Kara dotyczy czterokrotnego, nienależytego wykonania obowiązków informacyjnych związanych z przekazywaniem informacji poufnych o emisjach obligacji w 2017 r.

"Niekompletne informacje poufne"?

"W okresie pełnienia przez Pawła Trybuchowskiego funkcji członka zarządu spółka, od 4 sierpnia do 27 października 2017 r., przekazywała do wiadomości publicznej niekompletne informacje poufne o istotnych warunkach emisji obligacji, tj. o zawarciu opcji przedterminowego wykupu na żądanie obligatariusza (opcji PUT) oraz wysokości oprocentowania istotnie przewyższającego oprocentowanie standardowo oferowane przez spółkę" - napisano w komunikacie Komisji.

Reklama

"W konsekwencji inwestorzy nie mieli rzetelnych informacji o poziomie i strukturze zobowiązań spółki z tytułu emisji obligacji. Uniemożliwiło im to właściwą ocenę kondycji finansowej spółki" - dodano.

Trybuchowski nadzorował 

Paweł Trybuchowski do sierpnia 2017 r. jako członek zarządu GetBack był odpowiedzialny za obszar rozwoju i relacji inwestorskich. Jak wskazuje KNF, w tym czasie Trybuchowski nadzorował departament odpowiedzialny za prawidłowe wypełnianie obowiązków informacyjnych.

"Głosował za uchwałami w sprawie emisji obligacji prywatnych zawierających opcję PUT lub ponadstandardowe oprocentowanie, a także podpisywał raporty bieżące, które nie zawierały pełnych informacji o warunkach emisji obligacji. Miał zatem świadomość, że spółka nie prowadzi poprawnej polityki informacyjnej" - ocenia Komisja.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

Maksymalny wymiar kary w tej sprawie wynosi 4,15 mln zł.

Juz raz ukarany

W lipcu 2021 r. KNF nałożyła na Trybuchowskiego karę w wysokości 850 tys. zł za inne naruszenie obowiązków informacyjnych, dotyczące sporządzania śródrocznych raportów okresowych GetBack za 2017 r. Decyzja ta jest ostateczna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »