Aldi rośnie w siłę. Niemiecka sieć ujawniła: tyle sklepów chce mieć w Polsce

Sieć Aldi ujawniła swoje plany rozwoju w Polsce. Niemiecka sieciówka podała zamiary, które zrealizować chce do 2028 roku. Podana liczba nie wskazuje, by Aldi szybko miało doścignąć w liczebności sklepów Biedronkę (około 3,4 tys.), ale za to może zbliżyć się znacznie do liczebności sklepów Lidla w Polsce (ponad 800). Informację o tym, ile Aldi chce mieć sklepów w Polsce do 2028 roku, spółka przekazała w komunikacie prasowym opublikowanym z okazji 15-lecia swojej obecności na polskim rynku.

Jak podano, aktualnie sieć obecna jest w każdym polskim województwie, w 195 miastach - i posiada ponad 280 sklepów. Rok 2023 zakończy z liczbą ponad 300 sklepów. Do 2028 roku Aldi chce mieć w naszym kraju 650 sklepów, zaś w perspektywie dekady ta liczba ma wzrosnąć do tysiąca.

"15 lat Aldi na polskim rynku to dla nas prawdziwy powód do dumy. To czas podsumowań, ale także odważnych planów na przyszłość. W perspektywie kolejnego piętnastolecia chcemy zatrudnić tysiące nowych pracowników i otworzyć ponad 1000 sklepów, które będą obsługiwane przez 6 nowoczesnych centrów logistycznych. Nieustanny rozwój, satysfakcja klientów i pracowników są dla nas motywacją na kolejne lata działalności" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Wojciech Łubieński, prezes Aldi w Polsce.

Reklama

Od kiedy Aldi jest w Polsce?

We wrześniu Aldi otworzyło nowe sklepy w Świdniku, Rudzie Śląskiej, Zielonej Górze (był to już czwarty sklep tej sieci w tym mieście) i Ożarowie Mazowieckim. W październiku sieć zaplanowała około 10 nowych otwarć sklepów w różnych częściach kraju. W 2023 r. Aldi stawia głównie na ekspansję w czterech województwach: śląskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim.

Niemiecka sieć dyskontów Aldi spożywczo-przemysłowych weszła na polski rynek w 2008 roku, otwierając swoje sklepy między innymi w Głogowie, Żorach, Tarnowskich Górach, Poznaniu, Bielsku-Białej oraz Jeleniej Górze. W Polsce Aldi zatrudnia prawie 3,5 tysiąca pracowników - czytamy na stronie internetowej firmy.

Aldi działa na kilku kontynentach

Obecnie Aldi posiada ponad 12 tys. sklepów w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Australii. Firma podzielona jest na dwie grupy, ALDI Nord i ALDI Sud. ALDI Polska jest częścią ALDI Nord (pol. ALDI Północ - red.), która to grupa posiada sklepy w Belgii, Danii, Francji, północnych Niemczech, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. 

Z kolei ALDI Sud (pol. ALDI Południe - red.) działa w południowych Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Słowenii, we Włoszech i na Węgrzech (przy czym w Austrii i Słowenii jej sklepy są obecne pod marką Hofer), a także rozwija biznes w Stanach Zjednoczonych, Australii i Chinach.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Aldi | sklepy | ekspansja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »