Biedronka i Lidl będą doliczać nową opłatę do zakupów. Znamy już termin

Nowa opłata do zakupów. Już wiemy, od kiedy będą ją doliczać.
Nowa opłata do zakupów. Już wiemy, od kiedy będą ją doliczać.Marek BAZAK East News
  • Od 1 stycznia 2025 roku wejdzie w życie nowa opłata za zakupy.
  • Zapłacimy ją za każdym razem, gdy będziemy kupować towary w opakowaniach podlegających pod system kaucyjny.
  • Opłata wyniesie 50 groszy lub 1 zł, w zależności od typu opakowania. Pieniądze te będziemy mogli odzyskać po oddaniu butelki lub puszki w automacie.

Opłata wejdzie z systemem kaucyjnym. Zacznie się w 2025 roku

Zobacz również:

  • jednorazowe butelki z tworzyw sztucznych do pojemności 3 litrów - 50 groszy kaucji,
  • wielorazowe butelki szklane do 1,5 litra - 1 zł kaucji,
  • puszki do pojemności 1 litra - 50 groszy kaucji.

Lidl i Biedronka już szykują się do wdrożenia systemu kaucyjnego

Zobacz również:

System kaucyjny od 2025 roku w Polsce. Opakowań nie trzeba oddawać w tym samym sklepie

Gwiazdowski mówi Interii. Odc. 85: Dlaczego będę bronić kapitalizmu?Robert GwiazdowskiINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?