Ceny akcji w USA wzrosły po danych z raportu ADP

Indeks Standard and Poor's 500 był jednym z indeksów amerykańskich, które wczoraj zakończyły notowania wzrostem po opublikowaniu raportu ADP. Indeks odnotował wzrost o 0,68 proc. i zakończył dzień na poziomie 2243,55 pkt.

Indeks Standard and Poor's 500 był jednym z indeksów amerykańskich, które wczoraj zakończyły notowania wzrostem po opublikowaniu raportu ADP. Indeks odnotował wzrost o 0,68 proc. i zakończył dzień na poziomie 2243,55 pkt.

Większość sektorów zyskało na wartości, a największą zwyżką pochwalić się może sektor telekomunikacyjny, który wzrósł o 1,39 proc. W marcu liczba miejsc pracy w sektorze prywatnym amerykańskiej gospodarki wzrosła o 201 tys. , co zdaniem autorów raportu niweluje wszelkie wątpliwości, że poprawa na rynku pracy w USA przyspiesza.

W marcu wzrost zatrudnienia odnotowały sektory małych, średnich i dużych przedsiębiorstw o odpowiednio 102, 82 i 17 tys. Tymczasem indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień wzrostem o 0,58 proc., a indeks Nasdaq-100 wzrósł o 11 pkt. Jak wynika z ankiety Bloomberga, liczba etatów w sektorze pozarolniczym wzrosła o 171-295 tys.

Reklama

Spółki wydobywcze wspierają indeks FTSE100

W czasie porannych notowań indeks FTSE100 zyskiwał ponad 11 pkt. i wspierany był przez spółki wydobywcze. Kilka z nich należało do najmocniejszych spółek, jak choćby Vedanta Resources i BHP Billiton, których ceny rosły o 2,59 i 1,27 proc. Cena Anglo American także rosła - o 0,45 proc. czyli 14,50 pkt.

Inwestorzy byli zainteresowani także innymi spółkami wydobywczymi, dzięki czemu rosła cena Antofagasta o 0,79 proc.

Wzrost cen na rynku w Londynie był siódmym z rzędu, a Bloomberg zauważył, że moc spółek wydobywczych miała związek z wzrostem ceny miedzi, która dziś rano zwiększała wartość o 0,8 proc. Także inne indeksy spółek brytyjskich rosły, a FTSE250 był rano na poziomie wyższym od wczorajszego zamknięcia o 11 pkt.

Cena złota rośnie na bazie rekordu liczby kwartalnych wzrostów

Cena złota jest na dobrej drodze do zanotowania najdłuższego ciągu wzrostowych kwartałów od ponad 30 lat. Bloomberg odnotował, że cena złota dziś rosła o 0,3 proc. W całym kwartale wzrost może wynieść 0,5 proc., co byłoby dziesiątym z rzędu wzrostowym kwartałem na tym rynku, a taki ciąg byłby najdłuższy od 1979 roku.

Ma to miejsce po tym, jak cena złota 24 marca wyznaczyła historyczny rekord na poziomie 1447,82 dolara za uncję w wyniku nagromadzenia obaw o sytuację zadłużonych krajów europejskich, skutków trzęsienia ziemi w Japonii oraz wydarzeń w Libii. Tymczasem Bloomberg donosi, że Japonia kontynuuje import pszenicy z Australii, co zdaniem CHB Group jest przesłanką za tym, by szacować, że wpływ kataklizmu będzie miał niewielkie znacznie dla popytu na tym rynku.

Marcin Niedźwiecki

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: ceny | Standard & Poor's | USA | indeks
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »