Reklama

GUS: W lipcu wskaźniki koniunktury na poziomie zbliżonym do czerwcowego

W lipcu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w czerwcu br. - podał GUS. W większości badanych obszarów odnotowuje się poprawę składowych "diagnostycznych", natomiast w przypadku "prognostycznych" - brak zmian lub pogorszenie.

Najlepiej i jednocześnie korzystnie koniunkturę oceniają jednostki z sekcji informacja i komunikacja, natomiast najbardziej pesymistycznie - podmioty z sekcji budownictwo.

PRZETWÓRSTWO PRZEMYSŁOWE

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 1,4 - zbliżonym do notowanego w czerwcu (minus 0,6).

BUDOWNICTWO

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,9 - zbliżonym do notowanego w czerwcu (minus 5,5).

HANDEL HURTOWY

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 8,2 - niższym niż w czerwcu (plus 9,7).

Reklama

HANDEL DETALICZNY

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 0,6 - niższym niż przed miesiącem (plus 0,6).

TRANSPORT I GOSPODARKA MAGAZYNOWA

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 6,2 - zbliżonym do notowanego w czerwcu (plus 5,9).

CZYTAJ: Upokorzeni pływacy dostaną ogromne odszkodowania?! 

ZAKWATEROWANIE I GASTRONOMIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lipcu na poziomie plus 5,3 wobec plus 3,1 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują nieco bardziej korzystne oceny koniunktury (plus 6,7) niż jednostki gastronomiczne (plus 2,9).

INFORMACJA I KOMUNIKACJA

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 14,5 - zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem (plus 14,2).

FINANSE I UBEZPIECZENIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w lipcu na poziomie plus 11,7 - zbliżonym do sygnalizowanego w czerwcu (plus 10,3).

W lipcu firmy z sektora przemysłowego spodziewają się wzrostu zatrudnienia o 0,4 proc. - podał GUS.

W firmach budowlanych spadek zatrudnienia może wynieść 2,5 proc.

Handel hurtowy zakłada utrzymanie poziomu zatrudnienia, a handel detaliczny oczekuje spadku zatrudnienia o 0,3 proc.

W transporcie i gospodarce magazynowej zatrudnienie ma wzrosnąć o 0,3 proc., a w zakwaterowaniu i gastronomii wzrost zatrudnienia ma wynieść 6,4 proc. 

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: GUS | makroekonomia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »