GUS: W marcu spadek wskaźników koniunktury we wszystkich obszarach, wyjątkiem zakwaterowanie i gastronomia

W marcu 2022 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki (z wyjątkiem sekcji zakwaterowanie i gastronomia) kształtuje się na poziomie niższym niż w lutym - podał Główny Urząd Statystyczny. Jak wskazują autorzy raportu, w większości badanych obszarów sygnalizuje się pogorszenie składowych prognostycznych.

PRZETWÓRSTWO PRZEMYSŁOWE

W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 16,2 - niższym od notowanego w lutym (minus 10,7).

BUDOWNICTWO

W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 20,1 - niższym od notowanego przed miesiącem (minus 15,4).

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

HANDEL HURTOWY

W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,2 - niższym niż w ubiegłym miesiącu (minus 1,5).

Reklama

HANDEL DETALICZNY

W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 13,2 - niższym niż przed miesiącem (minus 7,5).

TRANSPORT I GOSPODARKA MAGAZYNOWA

W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,2 - niższym od sygnalizowanego w lutym (minus 5,7).

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

ZAKWATEROWANIE I GASTRONOMIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w marcu na poziomie minus 13,4 wobec minus 15,8 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 15,8) niż jednostki gastronomiczne (minus 10,0).

INFORMACJA I KOMUNIKACJA

W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 9,6 - niższym od sygnalizowanego przed miesiącem (plus 12,8).

FINANSE I UBEZPIECZENIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w marcu na poziomie plus 9,4 - niższym od notowanego w lutym (plus 17,0). 

GUS: Ceny skupu podstawowych produktów rolnych w lutym wzrosły w ujęciu rdr o 24,2 proc.

W lutym 2022 r. ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego wzrosły w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku o 24,2 proc., po wzroście o 28,5 proc. w styczniu - podał Główny Urząd Statystyczny.W stosunku do stycznia ceny wzrosły o 0,8 proc. 


PAP
Dowiedz się więcej na temat: badanie nastrojów | makroekonomia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »