Igrzyska skończone, w spółce przetasowania. "Dostosowanie do potrzeb i wyzwań"

Spółka Igrzyska Europejskie, odpowiedzialna za organizację letniej imprezy w Małopolsce, dokonuje zmian w zarządzie. Jej biuro prasowe informuje, że od 1 grudnia skład zarządu zostanie zredukowany z czterech do jednej osoby. “Jedynym członkiem zarządu pozostanie obecny prezes dr Marcin Nowak” - dowiadujemy się z opublikowanego komunikatu.

"Po udanej organizacji w czerwcu tego roku III Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce, podczas środowego posiedzenia (16.11.2023), Rada Nadzorcza postanowiła dostosować strukturę zarządu spółki do aktualnych potrzeb i wyzwań" - czytamy w komunikacie. Przypomniano w nim, że spółka przygotowała i zrealizowała "największe multidyscyplinarne wydarzenie sportowe w historii Polski".  

Redukcja w ramach optymalizacji

W komunikacie uzasadniono, że decyzja o zmniejszeniu liczby członków zarządu jest częścią trwającego procesu optymalizacji spółki. "Stanowi także reakcję na zachodzące zmiany po zamknięciu okresu operacyjnego, poświęconego organizacji Igrzysk" - napisano. 

Reklama

Biuro prasowe informuje ponadto, że spółka skupi się teraz "na efektywnym zakończeniu procesów rozliczeń finansowo-rzeczowych”. Chodzi przede wszystkim o rozliczenie igrzysk. 

Zmiany w zarządzie mogą wynikać również ze spraw kadrowych. Jak niedawno donosiły media, pięć miesięcy po zakończeniu imprezy, spółka wciąż zatrudnia pracowników i wypłaca im wynagrodzenia. Na liście płac ma być ponad sto osób. 

Spółka poinformowała, że miesięczne pensje pracowników sięgają 10 tys. zł brutto. - Nikt nie bierze i nie brał pod uwagę, czego bardzo żałuję, że ten projekt jest projektem krótkotrwałym i często te osoby przyszły do nas na kilka, kilkanaście miesięcy, rezygnując ze swojej podstawowej pracy - uzasadniał zatrudnianie pracowników dr Marcin Nowak, prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023.

Czas na rozliczenie do końca stycznia

Do końca stycznia 2024 roku spółka powinna złożyć w krakowskim magistracie dokumenty wskazujące, jak zostały wykorzystane dotacje celowe udzielone na przygotowanie i realizację igrzysk. Na podobne rozliczenie czekać będą Urząd Marszałkowski i Ministerstwo Sportu, a na raporty kontrolne - NIK i Ministerstwo Sportu. 

Jak informował Business Insider, powołując się na wiceprezesa spółki Janusza Kozioła, rozliczanie igrzysk już się rozpoczęło. Trwają też negocjacje dotyczące sposobu wykonania umów, a także rozmowy o odzyskanie pieniędzy za nieprawidłowo wykonane prace na rzecz spółki podczas igrzysk.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Europejskie | zarząd | Małopolska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »