Reklama

Jerzy Sosnowski zwolniony z radiowej Trójki

Dziennikarz będący szefem publicystyki i prowadzącym audycję "Klub Trójki" po 16 latach pracy został zwolniony z rozgłośni.

"Informuję, że dzisiaj władze Polskiego Radia jednostronnie wypowiedziały mi umowę o pracę: z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez obowiązku świadczenia pracy. Przekładając to na ludzki język: w dającym się przewidzieć czasie w Trójce już się nie usłyszymy" - napisał Jerzy Sosnowski na swoim blogu.

Reklama

Trójka nie ma szefa. Po miesiącu prób nic nie zdziałała Paulina Stolarek-Marat i zrezygnowała z pracy. Teraz środowisko medialne spekuluje, że najmocniejszym kandydatem do fotela szefa Trójki jest dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki.

Krzysztof Mrówka

- - - - -

10 marca Interia informowała: Szefowa Trójki Paulina Stolarek-Marat podała się do dymisji

Paulina Stolarek-Marat po miesiącu zrezygnowała z kierowania Programem III Polskiego Radia. Ogłosiła to dzisiaj zespołowi Trójki. Jej rezygnację potwierdziła dyrektor radiowej Agencji Promocji Iwona Kostka-Kwiatkowska.. Z zespołem Trójki ma się dzisiaj spotkać prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk.

Odchodząca dyrektor powiedziała zespołowi Programu III, że nie jest w stanie realizować swojej wizji. Paulina Stolarek-Marat dyrektor Programu III została 4 lutego br.

Radiowe kadry zapytały przed tygodniem o ochronę praw pracowniczych 56 osób. Czyli o wszystkich zatrudnionych w redakcjach Aktualności i Publicystyki. Co znaczy, że Stolarek-Marat szykowała zwolnienia.

W latach 1990-2000 pracowała w Radiu Zet - była m.in. sekretarzem redakcji i szefową działu informacji oraz redaktor naczelną rozgłośni. Od końca 2003 roku była zastępcą a potem redaktorem naczelnym miesięcznika "Marie Claire" (HFMC Polska). Stanowisko to zajmowała do zamknięcia magazynu pod koniec 2005 roku. Później trafiła do miesięcznika "Voyage" (Marquard Media Polska) - początkowo pracowała jako wicenaczelna, a od stycznia 2007 roku była redaktor naczelną. Tytułem kierowała do drugiej połowy 2013 roku. Ostatnio współpracowała m.in. z miesięcznikiem "Art & Business".

- - - - - -

Piotr Metz pokieruje redakcją muzyczną Programu 3 Polskiego Radia, a Paweł Lisicki został nowym współprowadzącym "Salonu politycznego Trójki".

Piotr Metz pracuje w Trójce nieprzerwanie od 11 lat, prowadzi m.in. autorską audycję "Lista osobista". Wcześniej był związany z RMF FM (był jednym z założycieli i dyrektorem muzycznym stacji w latach 1990-2001), a także redaktorem naczelnym pisma "Machina". Ostatnio pełnił funkcję dyrektora muzycznego Radia Kraków. Metz zastąpił na stanowisku Grzegorza Hoffmanna, który pozostaje w redakcji i nadal prowadzi swoją audycję muzyczną "GH+".

Paweł Lisicki jest dziennikarzem, publicystą i pisarzem. W latach 2006-2011 był redaktorem naczelnym dziennika "Rzeczpospolita", w latach 2011-2012 tygodnika "Uważam Rze". Od 2013 roku jest redaktorem naczelnym tygodnika "Do Rzeczy". Emitowany od poniedziałku do piątku ok. godz. 8.13 "Salon polityczny Trójki" będzie prowadził na zmianę z Beatą Michniewicz. Do tej pory Paweł Lisicki gościł regularnie w Trójce w roli komentatora.

Sprawdź: PROGRAM PIT 2015

Dowiedz się więcej na temat: został | zwolniony | latach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »