Kadrowe zmiany w Kauflandzie. Czterech menedżerów odchodzi, jest nowy prezes

Jednoczesne odejście z pracy czterech członków zarządu dużej firmy - to nie zdarza się często. A jednak zdarzyło się w Kauflandzie, a dokładnie rzecz biorąc, w polskim oddziale niemieckiej sieci handlowej. Kaufland Polska w komunikacie prasowym poinformował, że z dniem 29 lutego z pracą i stanowiskami w zarządzie pożegnali się menedżerowie odpowiedzialni za kluczowe obszary działalności spółki.

Ostatni dzień lutego był ostatnim dniem pracy dla Adama Madeja (był Dyrektorem Departamentu Sprzedaży Region Zachód), Eweliny Jarosińskiej (pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Obszary Centralne), Marcina Łojewskiego (zajmował stanowisko Dyrektora Departamentu Administracji) i Pawła Staniszewskiego (był Dyrektorem Pionu Controllingu).

Odejścia z Kaufland Polska. Z odsieczą ruszają menedżerowie z czeskiego i słowackiego Lidla

Żeby wypełnić tę lukę, Kaufland sięgnął po zasoby kadrowe z innych obszarów Grupy Schwarz (niem. Schwarz Gruppe, to właśnie do tej niemieckiej sieci detalicznej należą Kaufland oraz Lidl). 

Reklama

I tak, od 1 marca funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży Region Zachód przejmie Martin Piterak, który od 1998 r. pracował w Kauflandzie Czechy - początkowo w logistyce, następnie w dziale SCM (supply chain management, czyli zarządzanie łańcuchami dostaw) i zakupów, a od 2020 r. aż do teraz zarządzał departamentem sprzedaży.

Karol Krasowski obejmie z kolei stanowisko Dyrektora Departamentu Obszary Centralne. Jak podaje w komunikacie prasowym Kaufland Polska, menedżer ten od 20 lat związany jest z Lidlem, "w tym od 14 lat z Lidl Polska, a obecnie z Lidl Słowacja". Podkreślono, że zna on bardzo dobrze handel detaliczny w Polsce.

Roszady personalne w Grupie Schwarz

Nowym Dyrektorem Departamentu Administracji został Przemysław Witkowski, związany z Kaufland Polska od 2001 r. Dotychczas zajmował stanowisko Dyrektora Departamentu Rachunkowości i Finansów.

Stanowisko Dyrektora Pionu Controllingu obejmie natomiast Stephanie Völlinger, która wcześniej kierowała działem controllingu zakupu i data science w międzynarodowym pionie controllingu.

Jednocześnie Kaufland Polska poinformował, że od 1 czerwca br. stanowisko Dyrektora Departamentu Zakupu obejmie Krzysztof Szponder. "Krzysztof ma wieloletnie doświadczenia w branży detalicznej, w tym kilka lat na stanowisku Dyrektora Departamentu Zakupu w Kaufland Polska. Zastąpi on na tym stanowisku Laurę Elenę Manu, która w ubiegłym roku odeszła z firmy" - czytamy w komunikacie.

Kaufland Polska od dziś ma nowego prezesa

1 marca to także pierwszy dzień urzędowania nowego prezesa Kaufland Polska, Michała Łagunionka. To były prezes Lidla w Polsce i Stanach Zjednoczonych, który ze spółkami Grupy Schwarz związany jest od ponad 20 lat. Zastąpi on Gunnara Günthera, który z powodów osobistych opuści firmę z dniem 31 marca 2024 r. 

Kaufland Polska posiada 240 sklepów w naszym kraju i jest obecnie jedną z największych spółek sieci Kaufland w Europie Wschodniej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kaufland | zarząd | odejście
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »