Kolejne sądy orzekają na korzyść frankowiczów

Zapadł już wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tak zwanej "polskiej sprawie frankowej", ale w naszym rodzimym sądownictwie wciąż odbywają się rozprawy. W warszawskim sądzie apelacyjnym odbyła się rozprawa dotycząca umowy kredytowej w Getin Noble Bank.

Umowa zawierała nieuczciwe postanowienia, sąd okręgowy uznał ją więc za nieważną. Od tego wyroku bank złożył apelację, domagając się uchylenia wyroku sądu pierwszej instancji, lub jego zmiany.

Rozprawa apelacyjna odbyła się pierwszego października. Wyrok sądu apelacyjnego oddalił apelację banku.

- Wyrok sądu okręgowego w Warszawie uznał umowę za nieważną, przede wszystkim z uwagi na sposób ustawiania tabeli kursowej. W umowie nie zawarto precyzyjnych kryteriów przeliczania waluty. Taka umowa jest sprzeczna z naturą umowy kredytowej, ponieważ powoduje, że jedna ze stron na podstawie własnych decyzji ustala zobowiązania drugiej - powiedziała serwisowi eNewsroom Barbara Garlacz, radczyni prawna.

Reklama

- Istotny jest fakt, że rozprawa odbyła się przed ogłoszeniem wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, sąd jednak nie zawiesił tej sprawy do czasu wyroku. Apelacja została oddalona - podkreśliła Garlacz.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

eNewsroom
Dowiedz się więcej na temat: frankowicze | kredyt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »