Reklama

KRRiT: Bez podwyżek abonamentu rtv. Co ze składką?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) opublikowała rozporządzenie w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2017 roku. Co ciekawe, nie przewidziano podwyżek w porównaniu z 2016 rokiem. Dodatkowo pamiętać należy, że trwają prace nad ustawą medialną wprowadzającą składkę audiowizualną, która docelowo ma zastąpić abonament rtv.

W Dzienniku Ustaw z 31 maja 2016 r. (poz. 737) opublikowane zostało rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 18 maja 2016 r. w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2017 roku.

Reklama

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, iż od 1 stycznia 2017 roku opłaty abonamentowe pozostaną na poziomie dotychczasowym, obowiązującym w 2016 roku.

Miesięczna opłata abonamentowa za używanie:

- odbiornika radiofonicznego wynosi - 7,00 zł;

- odbiornika telewizyjnego lub radiofonicznego i telewizyjnego - 22,70 zł.

Jak informuje Rada, opłata abonamentowa jest obowiązkową daniną publiczną pobieraną przez Pocztę Polską i w całości dzieloną przez KRRiT na potrzeby mediów publicznych.

Może się jednak okazać, że od 2017 roku abonament rtv nie będzie już obowiązywać, jeśli rząd wprowadzi w jego miejsce składkę audiowizualną w wysokości ok. 15 zł miesięcznie. Opłata ta byłaby niższa niż obowiązujący aktualnie abonament rtv, ale nie dałoby się jej uniknąć, bo byłaby ściągana wraz z rachunkiem za prąd, a nie od zarejestrowanego odbiornika rtv, jak obecnie.

Źródło: KRRiT/satkurier.pl

Dowiedz się więcej na temat: 2017 | ze | Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji | media | abonament rtv

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »