Kto ma płacić za nasze zdrowie?

Sytuacja w polskiej służbie zdrowia, którą niektórzy nazywają po prostu "chorą służbą", zmienia się w zasadzie już tylko na gorsze. Jak przerwać ten stan? Co zrobić, byśmy żyli w kraju, w którym lekarze i pielęgniarki nie biorą łapówek, a pacjenci nie muszą ich dawać?

W ramach naszego cyklu "Obiady czwartkowe INTERIA.PL" zaprosiliśmy tym razem do rozmowy na temat polskiego systemu lecznictwa b. ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego i prezesa Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere, Adama Sandauera.

Przeczytaj relację ze spotkania!

Dr nauk medycznych Mariusz Łapiński - poseł wybrany z listy SLD, obecnie niezrzeszony - jest jednym z twórców obecnie funkcjonującego systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju. Dr fizyki Adam Sandauer, związany z ruchem niepodległościowym, założył w 1998 roku Stowarzyszenie Pacjentów Primum Non Nocere, które od lat wspomaga osoby pokrzywdzone przez "chorą służbę".

Reklama

Dlaczego zamiana kas chorych na Narodowy Fundusz Zdrowia nie uzdrowiła naszej służby zdrowia? Dlaczego wciąż, jako społeczeństwo, zgadzamy się na dawanie łapówek lekarzom i pielęgniarkom? Dlaczego nie można w Polsce wprowadzić systemu opieki zdrowotnej takiego, jaki obowiązuje w Niemczech czy w USA?

Mamy nadzieję, że nasi goście znają odpowiedzi przynajmniej na niektóre z pytań, jakie codziennie zadajemy sobie jako pacjenci i petenci służby zdrowia.

A może jest tak, że komuś (komu?) bardzo zależy na usankcjonowaniu tego, czego na co dzień doświadczamy w szpitalach, przychodniach czy gabinetach lekarskich? Sądzimy, że warto o tych problemach rozmawiać, warto wysłuchiwać różnych opinii, warto wreszcie spróbować wyrobić sobie na ten temat własne zdanie. Temu właśnie służyć ma m.in. spotkanie z naszymi gośćmi, którzy spotkają się przy stole w gościnnej warszawskiej restauracji Chianti, przy u. Foksal.

INTERIA.PL/inf. własna
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | Po prostu | #zdrowie | pacjenci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »