LPR: Budżet początkiem wsparcia rodziny

Za kontynuowaniem prac nad projektem przyszłorocznego budżetu opowiedział się Bogusław Sobczak występujący w imieniu Ligi Polskich Rodzin podczas środowej sejmowej debaty budżetowej.

Za kontynuowaniem prac nad projektem  przyszłorocznego budżetu opowiedział się Bogusław Sobczak  występujący w imieniu Ligi Polskich Rodzin podczas środowej  sejmowej debaty budżetowej.

Sobczak zwrócił uwagę, że o budżecie na przyszły rok "możemy mówić w atmosferze niezłej sytuacji makroekonomicznej", a prognozy na przyszłość też są obiecujące - np. zakładają zadowalający wzrost gospodarczy, niską inflację, wzrost inwestycji.

Poseł LPR powiedział, że "z dużym niepokojem" Liga przyjmuje "projekt budżetu, w którym nie ma przewidzianych środków na świadczenia rodzinne, które tak niedawno zostały wprowadzone". "Miał to być początek budowy całego systemu wspierania rodziny, tymczasem dziś dowiadujemy się, że pieniędzy dla rodziny nie będzie. Na takie traktowanie tej kwestii nie będzie zgody Ligi Polskich Rodzin" - mówił.

Reklama

W projekcie przyszłorocznego budżetu rząd chce znieść "podwójne becikowe" i przeznaczyć 400 mln zł na reaktywację funduszu alimentacyjnego.

Sobczak powiedział również, że projekt zakłada wzrost środków na edukację o 1 mld zł, co pozwoli na podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli rzędu 4-5 proc. Dodał, że ma nadzieję na zwiększenie tej kwoty w toku prac nad projektem. Przedstawiciel LPR powiedział, że przychody z prywatyzacji są szacowane na trzy miliardy złotych. "Opowiadamy się za racjonalnym gospodarowaniem majątkiem państwa, ale zawsze przeciw prywatyzacji doktrynerskiej, przeciwko wyprzedaży majątku" - powiedział Sobczak.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: początki | LPR | budżet | NAD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »