Reklama

Możliwe rekordowe ceny miedzi

Zarządzający z HFZ Capital Management Shen Haihua stwierdził, że rosnący popyt z Chin oraz wzrost inwestycji na rynku surowcowym jako zabezpieczenie przed inflacją wpłyną na wzrost ceny miedzi.

Zarządzający z HFZ Capital Management Shen Haihua stwierdził, że rosnący popyt z Chin oraz wzrost inwestycji na rynku surowcowym jako zabezpieczenie przed inflacją wpłyną na wzrost ceny miedzi.

Wg niego cena metalu może osiągnąć poziom 10 000 dolarów za tonę, a wpływ na to będą miały obawy związane z inflacją powodujące wzrost apetytu na bardziej ryzykowne aktywa, jak np. surowce. Dodał on, że spekulacje na temat zatrzymania zakupów dokonywanych przez Chiny są bez znaczenia, gdyż kraj ten nadal będzie inwestował, skoro ceny na świecie są niższe niż lokalne. Cena miedzi na LME wzrosła o 1,6 proc. do $7390 za tonę.

Wcześniej osiągnęła już poziom $7796 za tonę, poziom najwyższy od sierpnia 2008 roku. Jednym surowcem, którego cena ostatnio spadła jest złoto, które straciło na wartości po opublikowaniu planów reformy amerykańskiego systemu bankowego.

Reklama

Maciej Leściorz, City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: ceny miedzi | city | rekordowe | porady | wzrost cen miedzi | Niemożliwe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »