Na dywaniku UKE

Raport przygotowany przez Polkomtel w sprawie wycofania skargi złożonej w UKE w związku z użyciem sprzętu zagłuszającego podczas czerwcowego protestu pielęgniarek, będzie przeznaczony do użytku wewnętrznego firmy i nie zostanie opublikowany - poinformował starszy specjalista ds. mediów w Polkomtel Adam Suchenek.

Raport przygotowany przez Polkomtel w  sprawie wycofania skargi złożonej w UKE w związku z użyciem  sprzętu zagłuszającego podczas czerwcowego protestu pielęgniarek,  będzie przeznaczony do użytku wewnętrznego firmy i nie zostanie  opublikowany - poinformował starszy specjalista ds. mediów w  Polkomtel Adam Suchenek.

Prezes Polkomtelu Adam Glapiński zapowiedział w sobotniej rozmowie, że firma na poniedziałek przygotuje wewnętrzny raport na temat skargi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w sprawie użycia podczas protestu pielęgniarek w kancelarii premiara sprzętu zagłuszającego. Jak doniósł "Dziennik", skarga do UKE została wysłana 22 czerwca o godz. 11.08, ale po trzech godzinach protest został wycofany.

Jak poinformował Glapiński, pracownicy Polkomtelu już w sobotę rozpoczęli sprawdzanie dokumentów w firmie.

Sobotni "Dziennik" poinformował, że tysiące abonentów Plus GSM nie mogło rozmawiać przez komórki z powodu zagłuszania czterech pielęgniarek, które w czerwcu zeszłego roku protestowały w kancelarii premiera.

Reklama

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział w sobotę, że prokuratura zbada tę sprawę. Podkreślił jednocześnie, że prokuratura wyjaśni też, kto wydał decyzję o zagłuszaniu.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur powiedziała w poniedziałek, że trwają "czynności sprawdzające" w tym postępowaniu, które rozpoczęło doniesienie od wicepremiera, szefa MSWiA, Grzegorza Schetyny. Postępowanie sprawdzające poprzedza decyzję prokuratury, czy wszcząć formalne śledztwo, czy tego odmówić.

Na środę zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej Polkomtelu - w spółce. Według mediów, RN ma się zająć zmianami w zarządzie. W poniedziałek "Newsweek" doniósł, że na stanowisko prezesa spółki ma powrócić Jarosłw Bauc. Jarosław Bauc był prezesem Polkomtelu od 1 lutego 2006 do 3 lipca 2007. Następnie funkcję tę objął Adam Glapiński.

W ubiegłą środę nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polkomtel odwołało ze składu rady nadzorczej spółki Krzysztofa Skórę. Jednocześnie na członka rady Polkomtela powołano Ireneusza Reszczyńskiego, rekomendowanego przez KGHM Polska Miedź SA.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Polkomtel SA | UKE | Adam Glapiński | skargi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »