Reklama

Na Ukrainie ważą się losy o przyszłość Europy

Obecnie na Ukrainie ważą się losy przyszłości całej Europy. Unia Europejska jest dziesięciokrotnie mocniejsza gospodarczo od Rosji i nie ma powodu - by biernie przyglądała się działaniom Moskwy uważają eksperci.

Na Ukrainie rozstrzygają się obecnie losy Europy - uważa profesor Adam Rotfeld. Były polski minister spraw zagranicznych był honorowym gościem debaty poświęconej "Tożsamości Europejskiej", zorganizowanej w Strasburgu przez Radę Europy i Narodową Szkołę Administracji ENA.

Reklama

W swym wystąpieniu profesor Adam Rodfeld nawiązał do sytuacji na Ukrainie. Uważa, że to co się zdarzyło, nie jest jedynie kwestią stosunków ukraińsko-rosyjskich, ani Zachodu z Rosją czy Ukrainą. Na Ukrainie - jak twierdzi - rozstrzygają się losy Europy. Ci, którzy tego nie rozumieją, lub nie chcą zrozumieć, zapłacą za to bardzo wysoka cenę.

Zdaniem profesora Rotfelda, wielu polityków europejskich marginalizuje problem, co jest to wielkim błędem. Europa musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co należy uczynić, by nie doszło do podobnych kolejnych zdarzeń. Odpowiedź na to pytanie ma - według niego - znaczenie fundamentalne.

Unia Europejska jest dziesięciokrotnie mocniejsza gospodarczo od Rosji i nie ma powodu - jak stwierdził - aby biernie przyglądała się działaniom Moskwy. Powinna przeciwstawić się, nie militarnie, lecz ekonomicznie. Ma bowiem znacznie więcej możliwość i środków, niż ocenia wielu europejskich polityków - uważa Adam Rotfeld.

Dowiedz się więcej na temat: Rosji | Ukraina w UE | losy europy | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »