NENT Group zmienia się w Viaplay Group

Nordic Entertainment Group (NENT Group), międzynarodowa firma oferująca usługi streamingowe, oficjalnie zmieniła nazwę na Viaplay Group.

▼ Spółka formalnie zakończyła proces zmiany nazwy po zaakceptowaniu decyzji przez akcjonariuszy na walnym zgromadzeniu, które odbyło się 18 maja

▼ Zmiana odzwierciedla strategiczne ukierunkowanie działań Grupy na usługi serwisu streamingowego Viaplay

▼ Platforma Viaplay do 2023 roku ma być obecna na co najmniej 21 rynkach

Zmiana została zatwierdzona podczas corocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy (AGM), które odbyło się 18 maja. To działanie jest odzwierciedleniem strategicznego ukierunkowania firmy na usługi serwisu streamingowego Viaplay, trwającą ekspansję międzynarodową oraz dalszy rozwój działalności w krajach skandynawskich. Do końca 2023 roku platforma streamingowa Viaplay ma być obecna w co najmniej 21 krajach, w tym na co najmniej 16 rynkach z bezpośrednią ofertą bezpośrednich odbiorców platformy Viaplay oraz na co najmniej 5 rynkach partnerskich z ofertą Viaplay Select. Viaplay Group planuje pozyskać 12 milionów subskrybentów Viaplay do końca 2025 roku.

Reklama

Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Viaplay Group: - Od teraz jesteśmy Viaplay Group - uważam, że to właściwy krok we właściwym kierunku dla tak szybko rozwijającej się globalnej marki. Platforma Viaplay jest obecna na naszych wszystkich rynkach, jest naszą najbardziej rozpoznawalną marką i największą jednostką generującą przychody grupy. Ta zmiana przyniesie korzyści całej firmie i uczyni ją jeszcze bardziej rozpoznawalną, a nasza strategia stanie się jeszcze bardziej transparentna. Jest to kamień milowy dla naszych pracowników, partnerów, inwestorów i wszystkich osób związanych z Viaplay Group - czołowym graczem na międzynarodowym rynku streamingu.

Viaplay oferuje unikatowe połączenie produkcji z kategorii Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali, treści dla dzieci i transmisji sportowych na żywo w krajach skandynawskich, bałtyckich, w Polsce i w Holandii. W Stanach Zjednoczonych Viaplay oferuje najlepszą ofertę skandynawskich produkcji, która obejmuje zarówno kategorię Viaplay Originals, jak i wybrane filmy oraz seriale wyprodukowane przez inne firmy. Usługa Viaplay Select daje możliwość skorzystania z wybranych treści premium za pośrednictwem platform partnerskich na wybranych rynkach, w kwietniu zostanie uruchomiona na japońskiej platformie WOWOW.

W 2022 roku Viaplay rozpocznie działalność w Wielkiej Brytanii, oferując tam m.in. bogatą ofertę sportową. Do 2023 roku usługa pojawi się również w Kanadzie, Niemczech, Austrii i w Szwajcarii.

Spółki należące do Viaplay Group, które zajmują się sprzedażą programów radiowych i reklam zostały przemianowane na Viaplay Group Radio i Viaplay Group Ad Sales. Działalność studyjna firmy nosi nazwę Viaplay Studios od września 2021 roku.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

Viaplay Group

Grupa Viaplay (Viaplay Group AB) to gracz na rynku międzynarodowego streamingu. Serwis streamingowy Viaplay jest dostępny we wszystkich krajach nordyckich i bałtyckich, a także w Polsce, w Stanach Zjednoczonych i w Holandii. W Wielkiej Brytanii platforma Viaplay zostanie uruchomiona w 2022 roku. Następnie, do końca 2023 roku, usługa będzie wprowadzona w Kanadzie, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Viaplay Group jest notowana na giełdzie Nasdaq Sztockholm (VPLAY B).


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: media
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »