Reklama

Nikkei kończy notowania na najwyższym poziomie od 10 miesięcy

Główny indeks akcji w Japonii Nikkei 225 zakończył notowania na najwyższym poziomie ostatnich 10 miesięcy w związku z danymi o inflacji, które obniżyły obawy związane z polityką monetarną. Indeks zakończył dzień na poziomie 10746,67 pkt., czyli o 21 pkt., a więc o 0,2 proc. ponad wczorajszą końcówką.

Tymczasem Nikkei 500 na zamknięciu zyskiwał 4,48 pkt., a Nikkei 300 kilka punktów więcej. W ciągu roku do końca stycznia chińska inflacja wyniosła 4,9 proc., czyli mniej niż oczekiwano. W połączeniu z informacją o nadzwyczajnym wzroście importu uczestnicy rynku byli bardziej optymistycznie nastawieni wobec możliwości wzrostu gospodarki Chin.

Dzisiejsze zamknięcie Nikkei było najwyższe od 30 kwietnia 2010 roku. Zwyżka wynikała z poprawy wyceny spółki wydobywczej Inpex, oraz Japan Tabacco, Hitachi Construction Machinery, a także spółek sektora elektronicznego jak Sony i Sharp, oraz sektora samochodowego jak Nissan czy Honda.

Reklama

Cena Green Mountain rośnie po informacji o rozmowach ze Starbucks

Cena Green Mountain Coffee Roasters wzrosła w czasie wczorajszych notowań w związku z raportem Reutersa o możliwej współpracy ze Starbucks. Na zamknięciu wczorajszych notowań cena Green Mountain wzrosła o 6,65 proc.

Tymczasem wycena Starbucks wzrosła o 0,69 proc. Jak podaje Reuters, w trakcie sesji cena Green Mountain rosła nawet o 13,5 proc. Pojawiły się informacje o możliwej współpracy obu spółek po poinformowaniu przez Starbucks, że ten poszukuje nowych produktów. Źródło, na jakie powołuje się agencja, podało, że obie spółki są w trakcie negocjacji. "Keurig należący do Green Mountain jest dominującym podmiotem w segmencie sprzedaży kawy, który zdobywa sobie coraz większą popularność i na którego pominięcie Starbucks nie może sobie pozwolić" powiedział analityk z Canaccord Genuity Scott Van Winkle.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »