Nikkei zakończył dzień wzrostem dzięki zamykanym krótkim pozycjom

Nikkei w trakcie dzisiejszych notowań wzrósł dzięki wsparciu w związku z zamykaniem krótkich pozycji na fali poprawy nastrojów po aukcjach sprzedaży obligacji w Europie.

Nikkei w trakcie dzisiejszych notowań wzrósł dzięki wsparciu w związku z zamykaniem krótkich pozycji na fali poprawy nastrojów po aukcjach sprzedaży obligacji w Europie.

Indeks zakończył dzień wzrostem o 0,8 proc. czyli zyskał 73,79 pkt., a Topix wzrósł o 0.7 proc. do poziomu 826,84 pkt.

Po sukcesie aukcji sprzedaży obligacji w Portugalii i Polsce nastroje inwestorów dotyczące europejskiego długu poprawiły się i pomogły indeksowi Nikkei oddalić się od dołka ostatnich 16 miesięcy, jaki został wyznaczony 1 września. Jednakże skala zwyżki została ograniczona przez umocnienie japońskiej waluty wobec której dolar ma wartość 83,72. Pomimo wiadomości o poprawie nastrojów na rynkach finansowych, jeden z ekspertów stwierdził, że było to ostrzeżenie, że stary kontynent nie wyszedł jeszcze ze swoich problemów.

Reklama

"Uczestnikom rynków przypomniano, że temat zadłużenia w Europie się nie zakończył i nie zostanie on rozwiązany w najbliższym czasie" stwierdził Tsuyoshi Segawa z Mizuho Securities. Jego zdaniem Nikkei nie będzie dalej spadał, ale też skala wzrostu będzie ograniczona.

Maciej Leściorz, City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: porady | city

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »