Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych. KNF wpisała sześć firm

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wpisała na listę ostrzeżeń publicznych sześć nowych podmiotów. Lista to zbiór podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa.


Jak poinformowano we wtorkowym komunikacie, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) na listę ostrzeżeń publicznych wpisała nowe podmioty.

Chodzi o: Vea sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Singa Biznes sp. z o.o. (uprzednio Singa Finance) z siedzibą w Warszawie, Arionn Investment sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, Impressive Areas, działający poprzez www.impressiveareas.com i www.impressivearea.com, BP Remit Limited sp. z o.o. Oddział w Polsce, BP Remit Limited z siedzibą w Londynie.

Urząd KNF w przypadku pierwszych trzech podmiotów skierował zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Reklama

Jeśli chodzi o Impressive Areas, Urząd KNF skierował zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W przypadku dwóch ostatnich podmiotów zawiadomienie zostało złożone z art. 150 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego) do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie firm i konsumentów

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF dostępna jest pod adresem https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne.

Zobacz także:

PAP
Dowiedz się więcej na temat: KNF | lista ostrzeżeń KNF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »