Reklama

Nowe wnioski o zasiłki dla bezrobotnych

W tygodniu zakończonym 20 marca liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła względem poprzedniego tygodnia o 14 tys. do 442 tys., dwukrotnie bardziej niż przypuszczano. Liczba z poprzedniego tygodnia została zrewidowana o 1 tys. Średnia czterotygodniowa spadła do 453 750, najniższego poziomu od półtora roku. W marcu średnia obniżyła się o 17 tys.

Długoterminowe wsparcie

Liczba osób utrzymujących wsparcie spadła do 4,648 mln po tym, jak w dane z ubiegłego tygodnia zostały zrewidowane do 4,702 mln z wcześniejszych 4,579 o dodatkowe 123 tys. Ze wsparcia wyjątkowego (emergency benefits), jednego z wprowadzonych przez rząd długoterminowych wsparć dla bezrobotnych, korzystało 5,5584 mln, wobec 5,8888 wcześniej. Przedłużone wsparcie (extended benefit) skierowane zostało do 140 tys. wobec wcześniejszych 156 200 osób.

Reklama

Liczba osób pozostająca bezrobotnymi w tygodniu zakończonym 5 marca wyniosła do 10,4004 mln. Byłby to spadek względem poprzedniego tygodnia o 200 tys., lecz Departament Pracy zrewidował dane wstecz do 2005 roku. Rewizje podniosły liczbę osób, które otrzymują wsparcie o 127 tys. w tygodniu wcześniejszym zakończonym 26 lutego sprawiając, że ogólny spadek wyniósł 337800.

Dane dotyczące przedłużonego wsparcia nie zostały naruszone przez rewizję, ale zmieniono liczbę osób korzystających ze wsparcia wyjątkowego podnosząc ją o 1150 tygodniowo w styczniu i lutym. Liczba osób otrzymujących standardowe zasiłki dla bezrobotnych zostały zrewidowany w największym stopniu. W ciągu pięciu tygodni od 29 stycznia do 26 lutego rewizje dodały średnio 189 200 osób do puli ubiegających się o zasiłki oraz średnio 190 120 do puli otrzymujących zasiłki. Właściwa liczba bezrobotnych w ciągu tych pięciu tygodni wzrosła o 1,8 proc. względem stanu sprzed rewizji.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Dowiedz się więcej na temat: zasiłek | zasiłek dla bezrobotnych | średnia | porady | marca | city

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »