Reklama

Od dziś więcej płatnych dróg w Polsce

Sieć płatnych dróg w Polsce powiększyła się o prawie 140 kilometrów. Od dziś, 12 stycznia, systemem ViaToll objęte są odcinki autostrady A1 między innymi z Kotlisk do Strykowa, a także kilka odcinków dróg ekspresowych S1 i S8.

Z systemu Via Toll korzystają przede wszystkim samochody ciężarowe.

Reklama

Przedstawiciel operatora systemu Krzysztof Gorzkowski mówi, że system przynosi spore dochody. W grudniu na koncie Krajowego Funduszu Drogowego zostało zaksięgowanych ponad 1,2 mld zł z tytułu opłat za korzystanie z sieci dróg objętych systemem. Wyniki te są bardzo podobne do szacunków przeprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przed uruchomieniem systemu ViaToll. Przedstawiciele operatora są pewni, że po włączeniu kolejnych odcinków dróg, przychody będą się stale powiększać.

W marcu system powiększy się o ponad 160 kilometrów dróg. Dyrektor zarządzający operatora systemu Marek Cywiński mówi, że docelowo w systemie znajdzie się ponad 7 tysięcy kilometrów autostrad, dróg ekspresowych i krajowych.

Z systemu ViaToll mogą korzystać także kierowcy samochodów osobowych. Mogą oni jednak płacić za przejazd również w punktach poboru opłat.

Dowiedz się więcej na temat: viaTOLL | w polsce | autostrady | dziś | 12 stycznia | Polsko!"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »