Operatorzy kontra MŁ - przetarg na UMTS

Narasta konflikt między obecnymi operatorami sieci komórkowych a Ministerstwem Łączności w sprawie warunków koncesji na UMTS.

Narasta konflikt między obecnymi operatorami sieci komórkowych a Ministerstwem Łączności w sprawie warunków koncesji na UMTS.

Z naszych informacji wynika, iż również najwięksi zagraniczni udziałowcy Polkomtela, PTC i Centretela nie są zachwyceni sytuacją wokół przetargu na UMTS w naszym kraju. Chodzi tu nie tylko o wstępne warunki przetargu, choć to właśnie one (a dokładnie proponowana liczba koncesji) są podobno powodem odsuwania przez France Telecom terminu zapłaty za akcje Telekomunikacji Polskiej. Deutsche Telekom (udziałowiec PTC) oraz Vodafone (udziałowiec Polkomtela) są zaskoczone, iż minister łączności, w ramach road show promującego wśród zachodnich operatorów nasz przetarg na UMTS, nie spotkał się z nimi. Odwiedził natomiast szwedzką Telię, norweskiego Telenora i hiszpańską Telefonikę. Przypomnijmy, iż minister Szyszko nie spotkał się również z zarządami krajowych operatorów komórkowych.

Reklama

- Wydaje się nieco dziwne, iż minister nie spotkał się z podmiotami, które zainwestowały poważne pieniądze w polski rynek, oraz tymi, które będą decydowały o kolejnych inwestycjach - powiedział ParkietowiI Robert Niczewski, rzecznik PTC.

Z przygotowanego przez MŁ projektu rozporządzenia w sprawie przetargu na UMTS wynika tymczasem, iż szef resortu łączności chce sobie zarezerwować możliwość zwiększenia wartości oferty końcowej oferenta przez pomnożenie jej przez współczynnik od 1 do 1,1. Oznaczałoby to, iż wynik przetargu zależałby nie tylko od liczby punktów zdobytych w poszczególnych kategoriach, ale również od decyzji szefa resortu. W projekcie rozporządzania nie znalazł się natomiast zapis, ile koncesji zostanie wydanych.

Parkiet
Dowiedz się więcej na temat: przetarg | minister | kontra | operatorzy | UMTS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »