Organizator Laurów Magellana poszukuje współczesnych Magellanów

W październiku ruszyła piąta edycja konkursu biznesowego Laury Magellana organizowanego przez Korporację Absolwentów UEK. Ideą konkursu jest wyróżnienie współczesnych Magellanów - ludzi zmieniających dzisiejszy świat biznesu.

W październiku ruszyła piąta edycja konkursu biznesowego Laury Magellana organizowanego przez Korporację Absolwentów UEK. Ideą konkursu jest wyróżnienie współczesnych Magellanów - ludzi zmieniających dzisiejszy świat biznesu.

Konkurs Laury Magellana powstał, aby wyszukiwać i nagradzać osoby, które w szczególny sposób zaznaczają swoją obecność na polskiej scenie biznesowej. To najlepsi profesjonaliści, którzy kierują się wizjonerstwem i niesztampowym myśleniem. Właśnie te cechy sprawiają, że można ich nazwać współczesnymi Magellanami - odkrywcami, którzy chcą sięgać poza horyzont.

Zdaniem prof. Jerzego Hausnera, jurora tegorocznej edycji konkursu: - Świat jest pełen organizacji, firm i społeczności. Jednak to jednostki dają impuls swoją wizją i charakterem, są pionierami. To oni - współcześni Magellanowie - ciągną wszystkich za sobą w nowym kierunku, wyzwalając zmiany i wpływając na nas.

Reklama

Magellan Roku

Konkurs wyróżnia wybitne osoby, które działają odważnie i zdecydowanie, nie boją się iść pod prąd i patrzeć ponad horyzont. Po raz pierwszy tytuł Magellana Roku został przyznany w 2009 roku. Otrzymał go wówczas Wojciech Sobieraj, twórca Alior Banku. Nagroda trafiła w jego ręce, ponieważ w niepewnej sytuacji gospodarczej, która odbiła się także na kondycji sektora finansowego, stworzył bank, który w krótkim czasie zyskał uznanie tysięcy klientów i stał się silną, rozpoznawalną marką.

W 2010 roku statuetkę Magellana Roku odebrał prof. Leszek Balcerowicz, były prezes NBP i minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski po II wojnie światowej. Otrzymał tytuł za zasługi związane z edukacją polskiego społeczeństwa w kwestii zadłużenia publicznego i realizację projektu "licznika długu", który znajduje się w samym centrum Warszawy.

Przedsiębiorca Roku

Laury mają na celu nagrodzenie nieprzeciętnych umiejętności i pomysłów, aby pokazać, że warto podejmować odważne i zdecydowane działania, które mogą przynieść sukces nawet w czasie kryzysu.

- Mnie osobiście najbardziej zachęciła ciekawość jak moje dokonania zostaną ocenione przez osoby, które mogą poszczycić się ogromnym doświadczeniem i wiedzą - mówi Michał Pawlik, nagrodzony tytułem Przedsiębiorcy Roku 2011

Manager Roku

To wyróżnienie może otrzymać doświadczony, wytrwały manager, którego praca przyniosła wybitne, przełomowe wręcz rezultaty. Idealnym przykładem Managera Roku jest Rafał Brzoska, który otrzymał statuetkę za stworzenie InPost - największego konkurenta Poczty Polskiej na rynku. Jurorzy docenili jego odwagę i sukces podwojenia udziałów firmy na tak trudnym rynku.

Debiut Roku

To szczególna nagroda, dla najmłodszych absolwentów Uniwersytetu. Przyznawana jest za błyskotliwe początki kariery zawodowej i uosobienie przedsiębiorczego ducha. Wyróżnia osoby młode, które pomimo braku rozległego doświadczenia - odniosły sukces. Nagrodę mogą dostać tylko absolwenci poniżej 30 roku życia. W 2011 roku nagrodę otrzymał Krzysztof Romaniak, dyrektor zarządzający firmy Hoven, za współtworzenie i szybki rozwój firmy oraz dojście w niespełna dwa lata do pozycji lidera rynku w montażu kolektorów słonecznych.

Osiągnięcie pozazawodowe

Ten tytuł trafi do osoby, która w 2012 roku zrealizowała ciekawe, efektywne projekty pro bono. Pozwala to połączyć w jednym wyróżnieniu przedsiębiorczość, talent i chęć zmieniania świata. W zeszłym roku wyróżnienie trafiło do Tomasza Owsiaka z firmy CH2MHill za program edukacji dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych z podstaw ekonomii, finansów i zarządzania: "Sezamie otwórz się".

- Konkurs to idealny sposób na propagowanie naszych pomysłów i zdobycie kolejnych partnerów i zwolenników. Dzięki Laurom Magellana środowisko biznesowe miało możliwość poznać nasz projekt, a my sami nawiązaliśmy dużo interesujących kontaktów - komentuje Owsiak.

Całokształt Osiągnięć Zawodowych

To nagroda dla absolwentów, którzy mogą poszczycić się szerokim zbiorem dokonań zawodowych na przestrzeni wielu lat. W poprzednich edycjach nagrodzono między innymi Adama Górala, prezesa Asseco Poland, jednego z największych producentów oprogramowania w Europie, za stworzenie w zaledwie kilkanaście lat międzynarodowej grupy kapitałowej, zatrudniającej ponad 13 tysięcy osób na świecie. W 2008 roku nagrodę otrzymał Sobiesław Zasada, jeden z najlepszych polskich sportowców XX wieku, zwycięzca prawie 150 rajdów samochodowych, a obecnie właściciel Grupy Kapitałowej Sobiesław Zasada SA.

- Po raz piąty stajemy przed wyzwaniem odnalezienia szóstki wyjątkowych osób, w tym tej szczególnej - Magellana Roku 2012. To wspaniała praca, ale też duża odpowiedzialność. Na tym etapie ogromną rolę odgrywają zgłoszenia kandydatur, które do nas napływają. Ponieważ każdy może uzasadnić swój wybór, mamy okazję poznać wiele punktów widzenia. To duża korzyść, ponieważ daje nam pełniejszy obraz podejmowanej decyzji. Jak co roku - bardzo liczymy na wsparcie Internautów i ciekawe kandydatury - komentuje Dorota Budzińska-Wiska, dyrektor konkursu.

Korporacja Absolwentów UEK (KUEK), organizuje konkurs Laury Magellana już od kilku lat. Obecnie rozpoczęła się piąta edycja Laurów. Do 16 grudnia 2012 roku trwa gromadzenie kandydatur do wspomnianych kategorii Konkursu. Kategoria Magellan Roku, jako jedyna jest otwarta dla wszystkich kandydatów, nie tylko absolwentów UE w Krakowie. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza na stronie http://www.laurymagellana.pl

Podczas Gali 1 lutego 2013 roku poznamy kolejne osoby, które zmieniły polski krajobraz biznesowy.

Dowiedz się więcej na temat: wspolczesna | organizator | magellan | świat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »