Oszuści sprzedają fałszywe gadżety telewizyjne

Amatorzy szybkiego zysku stworzyli stronę internetową pod pozorem publikacji internetowej o technologiach, gdzie po raz kolejny próbują sprzedać tzw. koreańską antenę telewizyjną HQClear TV, która podobno jest w stanie odbierać zarówno satelitarną, jak i naziemną telewizję cyfrową, w tym kanały szyfrowane. SatKurier pisał już o tym w 2018 r., ale temat wraca jak bumerang. Nie istnieją anteny odbierające wszystko!

Ogłoszenie jest prezentowane w formie recenzji pewnego rozwiązania technicznego w imieniu autora, który wcześniej "pracował w telewizji" i zna zalety tego urządzenia. Właśnie on jakoby zabija cały biznes ukraińskich grup medialnych, które zawyżają ceny za telewizję, a jednocześnie nie wiedzą, co zrobić z "cudownymi" antenami.

Już 2 lata temu w sieci krążyły japońskie anteny HQClear TV T2, których sprzedaż zsynchronizowano z wyłączaniem 1 września 2018 na Ukrainie naziemnego sygnału analogowego, a także wzrostem cen telewizji kablowej od 1 stycznia 2019 roku.

Tym razem nacisk położono na fakt, że ukraińscy nadawcy zaszyfrowali swoje kanały telewizyjne na satelicie i podnieśli ceny dla dostawców, co odbiło się na abonentach.

Akcja ponownie jest skierowana do starszych i niedokształconych obywateli, którzy wchodzą na różne strony internetowe bez zagłębiania się w strukturę witryn. Faktem jest, że osobna strona jest prezentowana jako cała witryna technologiczna z dużą liczbą rozdziałów.

Reklama

Jednak klikając w jakikolwiek link, przechodzi się do koła ruletki, gdzie można zagrać o nagrodę. I natychmiast wyskakuje magiczna antena telewizyjna HQClear za jedyne 399 hrywien, po czym osoba klikająca zostaje poproszona o wpisanie nazwiska i numeru telefonu.

Jeszcze 2 miesiące temu działała strona internetowa i strona na Facebooku, która oferowała bezpłatny dostęp do internetu satelitarnego. Wystarczyło jedynie zakupić promocyjny router WiFi w cenie 699 hrywien. Tym razem kolejne "cudo" jest oferowane za znacznie mniejszą cenę.

Niemniej jednak, zanim kupimy cudowny sprzęt, aby połączyć się z czymś darmowym i fantastycznym, warto najpierw pomyśleć... bo darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy.

Autor: KuKa | źródło: internetua.com/mediasat.info

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: oszustwo | telewizja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »