Podpis elektroniczny na papierze

Europejczycy wciąż niechętnie korzystają z podpisu elektronicznego zamawiając towary i usługi przez internet - ubolewa Komisja Europejska, która jednocześnie zauważa pozytywną tendencję w wykorzystywaniu "wirtualnego" podpisu przez urzędy administracji publicznej.

Europejczycy wciąż niechętnie korzystają z  podpisu elektronicznego zamawiając towary i usługi przez internet - ubolewa Komisja Europejska, która jednocześnie zauważa pozytywną  tendencję w wykorzystywaniu "wirtualnego" podpisu przez urzędy  administracji publicznej.

KE opublikowała w tym tygodniu raport na ten temat. Zdaniem unijnej komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów Viviane Reding, "system podpisów elektronicznych, który działa wewnątrz UE, jest niezawodny i ma wielkie znaczenie dla podtrzymywania handlu internetowego i efektywnego świadczenia usług dla obywateli i przedstawicieli biznesu".

Komisarz przyznała, że nie jest do końca usatysfakcjonowana wykorzystaniem tego narzędzia identyfikacji w 25 krajach Unii. Jej zdaniem, pozostało jeszcze sporo do zrobienia, szczególnie jeśli chodzi o korzystanie z podpisu elektronicznego w transakcjach ponadgranicznych.

Reklama

W raporcie KE stwierdza, że podpis elektroniczny, mimo drobiazgowych zabezpieczeń, jest wykorzystywany na rynku w stopniu mniejszym niż się spodziewano. Komisja stwierdza jednocześnie, że wzrasta liczba wniosków o umożliwienie korzystania z takiej formy indentyfikacji; liczy więc, że to spowoduje wzrost transakcji handlowych w internecie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: elektroniczny | papiery | podpis | Komisja Europejska | podpis elektroniczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »