Polska droga do UE

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej, nasza droga do niej i proces dostosowywania prawa do obowiązującego w Unii - to problemy, którym poświęcona będzie dzisiejsza debata sejmowa.

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej, nasza droga do niej i proces dostosowywania prawa do obowiązującego w Unii - to problemy, którym poświęcona będzie dzisiejsza debata sejmowa.

Zdaniem ministra Jana Kułakowskiego, głównego negocjatora z ramienia Polski z Unią, będzie to debata pełna wątpliwości i trudnych pytań dotyczących "obiektywnych trudności", na jakie w negocjacjach napotyka polska dyplomacja. Jako przykład podaje sprawy rolnictwa i ochrony środowiska. Inne tematy to uszczelnienie naszej wschodniej granicy - na czym zależy Unii - i sprawa wykupu ziemi przez cudzoziemców.

Nie dopuszczamy możliwości, by uzyskanie członkostwa w Unii Europejskiej w szybszym terminie mogło się odbić na jego jakości - powiedział w Sejmie premier Jerzy Buzek. Premier zwracał też uwagę na przestrzeganie norm obowiązujących Piętnastkę i zapewniał, że nasz kraj bacznie przysłuchuje się unijnej dyskusji dotyczącej sytuacji w Austrii. Jerzy Buzek podkreślał, że nasz kraj chce wejść do Unii w roku 2003. Ta data będzie jednak zależeć od postępów negocjacji - a one z kolei między innymi od dostosowywania polskiego prawa do unijnych standardów.

Reklama

Posłowie zapoznają się z Narodowym Programem Przygotowania do Członkostwa w Unii, raportem z przygotowań oraz informacją rządu o przebiegu negocjacji. Komisja Integracji Europejskiej przygotowała projekt uchwały o nadaniu priorytetu dostosowaniu polskiego prawa do standardów Unii Europejskiej.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: polskie drogi | debata | Polskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »