Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych

Już teraz się ocenia, że około 80 proc. legislacji dotyczącej szeroko pojętej działalności firmy powstaje w Brukseli. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, aby nas tu nie było.

Już teraz się ocenia, że około 80 proc. legislacji dotyczącej szeroko pojętej działalności firmy powstaje w Brukseli. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, aby nas tu nie było.

Od stycznia tego roku PKPP stała się członkiem stowarzyszenia UNICE, to organizacja skupiająca konfederacje prywatnych pracodawców i przemysłu zarówno z krajów unijnych, jak i z niektórych krajów trzecich - europejskiej strefy gospodarczej, jak krajów kandydujących do UE. Pod tym względem można powiedzieć, że już jesteśmy w organizacji europejskiej. Teraz zaczyna się wchodzenie w normalną pracę w takiej organizacji, co jest oczywiście pewnym procesem. Tutaj się opiniuje i wypracowuje stanowiska konfederacji pracodawców z wielu krajów.

Reklama

2 lata temu w Lizbonie przyjęto deklarację, że cała gospodarka europejska do roku 2010 ma przekształcić się w jedną z najbardziej konkurencyjnych gospodarek na świecie. Staramy się ocenić, co już w tej kwestii zrobiono, a co zostało do wykonania. Zła kondycja polskiej gospodarki może jednak sprawić, że firmy będą musiały skoncentrować się na przetrwaniu i nie będzie je nie tylko finansowo, ale i mentalnie stać na to, aby próbować tworzyć korzystniejsze warunki dla swojego funkcjonowania. A to jest główna rola i zdania UNICE - wpływanie i lobbowanie na rzecz jak najkorzystniejszych regulacji prawnych w Unii Europejskiej. Jest to ważne tym bardziej z tego względu, że powstaje obecnie wiele regulacji, które są dla przedsiębiorstw bardzo niekorzystne, nakładają na nie spore zobowiązania i finansowe ciężary. Chodzi na przykład o dyrektywy, z których wynika, że również przedsiębiorstwo będzie ponosić koszty ochrony środowiska. Należy więc poszukiwać pewnej równowagi, bo oczywiście przedsiębiorstwa nie mogą powiedzieć, że ich nie obchodzi stan środowiska naturalnego, ale też nie można doprowadzić do zabicia przemysłu.

Prawo i Gospodarka
Dowiedz się więcej na temat: prywatnie | firmy | Konfederacja | Polskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »