Polski browar rzemieślniczy rusza na podbój USA. Starania trwały od czterech lat

Polski browar rzemieślniczy rusza na podbój Stanów Zjednoczonych. Starania trwały od czterech lat, a pokrzyżował je m.in. wybuch pandemii. Browar Pinta z Wieprza przemierzył statkiem cały Atlantyk, żeby pod koniec lipca zakończyć swoją podróż w Nowym Jorku. Piwa będą dostępne w sklepach polonijnych, ale z pewnością spróbują ich także Amerykanie. Zachęcać ma do tego wysoka jakość za niską cenę.

Polski browar rusza na podbój Stanów Zjednoczonych. Kraftowe piwo z Polski jest już dostępne w USA, ale droga do tego była trudna i wyboista - trwała cztery lata. Zanim Amerykanie mogli raczyć się trunkiem znad Wisły, musiała minąć m.in. pandemia, a przed producentami piętrzyły się trudności formalne. 

Pod koniec czerwca tego roku pierwszy TIR z browarem z Wieprza ruszył na podbój USA. Po podróży do Gdańska, również drogą kolejową, 17 tys. puszek piwa Pinta zostało załadowanych na statek, który podczas długiego rejsu przemierzył Atlantyk, żeby dotrzeć do Nowego Jorku.

Reklama

Jakie piwa z Polski będą dostępne w sklepach w Stanach Zjednoczonych? 

Browar z Wieprza w sklepach w Ameryce. Na półkach pojawi się m.in. polskie "Dzień dobry"

Browar Pinta będzie dostępny w polonijnych sklepach m.in. w Nowym Jorku, Illinois, New Jersey, Connecticut na Florydydzie.

Na sklepowych półkach pojawią się puszki "A ja pale ale", "Hazy Morning", a także "Dzień dobry!" czyli amerykańskia wersja znanej u nas "Pierwszej pomocy". Okazało się, że regulacje prawne w Stanach zabraniają kojarzenia pomocy medycznej z napojami alkoholowymi, stąd po burzy mózgów zdecydowano się wymyślić nową nazwę.

Wyboru piw, które pojawią się na amerykańskim rynku dokonała firma Amtec International of NY Corp. To właśnie z nią Pinta podjęła współpracę w celu wysłania polskich browarów za ocean. Amtec jest dystrybutorem piw znad Wisły na amerykański rynek, a także wyłącznym importerem piwa "Żywiec"

Droga do tego, by browary Pinta pojawiły się w USA, była jednak długa i wyboista

Polski browar w USA. Starania trwały od czterech lat

Wszystko zaczęło się w listopadzie 2019 roku, to wtedy polski browar Pinta, który jest największym browarem rzemieślniczym w naszym kraju, nawiązał pierwszy kontakt z firmą Amtec. Kiedy udało się zgłosić browary do Biura Podatków, Handlu Alkoholem i Tytoniem oraz Federalnej Agencji Żywności i Leków, otrzymując wszystkie potrzebne zgody i pozwolenia, USA, a także cały świat, zostały zaatakowane przez pandemię Covid-19. Projekt wysłania browarów z Polski został zawieszony.

Kiedy pod koniec 2022 roku pandemia ustała, a sytuacja na rynku zaczęła się stabilizować, Amtec zdecydował się wrócić do zamówienia z 2020 roku. Wtedy polski browar musiał zmierzyć się z kolejnym problemem. W międzyczasie zmieniono etykiety na puszkach, które musiały być ponownie zatwierdzone.

Po załatwieniu wszystkich formalności, pod koniec czerwca pierwszy piwny transport Pinty szczęśliwie ruszył za ocean, a browarem z Wieprza mogą delektować się mieszkańcy znad Hudson.

Amtec importuje piwa do 27 amerykańskich stanów. Firma działa od 1995 roku i chce przybliżać polskie browary w Stanach Zjednoczonych. Browary Pinta są największym i pierwszym polskim browarem rzemieślniczym, a ich piwa dostępne są w 25 krajach. Browar ruszył z produkcją w 2011 roku.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: browar | polskie piwa | pinta | USA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »