Reklama

Problem z toaletami w Pendolino

Pasażerowie, zwłaszcza wieczornych pociągów Pendolino, narzekają na problem z toaletami w składach. Zdarza się, że nawet połowa z nich wyłączona jest z eksploatacji w trakcie jazdy.

Problem od tygodni sygnalizują nam pasażerowie. Występuje zwłaszcza w pociągach, które opuszczają Kraków w godzinach popołudniowych i wieczornych i zmierzają dalej w kierunku Warszawy lub Gdańska.

Spacer w poszukiwaniu toalety

Reklama

- Żeby skorzystać z toalety musiałem przejść trzy wagony i czekać w kolejce aż inni pasażerowie załatwią swoje potrzeby. Mam wątpliwości czy jest to usługa "premium" - skarży się "Rynkowi Kolejowemu" pan Michał, fotograf, który kilka dni temu ponownie udał się w podróż weekendowym, popołudniowym pociągiem obsługiwanym przez składy zespolone ED250 z Krakowa do Warszawy.

Informacje od pasażerów potwierdzają też nasze obserwacje. Wynika z nich, że wyłączenia z użytku toalet zdarzają się często. Problem jest większy, gdy nie można skorzystać z toalety przystosowanej do obsługi osób niepełnosprawnych. W innych, znacznie mniejszych pomieszczeniach osobom z ograniczoną możliwością poruszania się, trudno załatwić swoją potrzebę.

Czy PKP Intercity odfekalnia składy?

To, że problem nasila się w godzinach wieczornych sprawia, że zachodzi podejrzenie tego, że PKP Intercity nie przeprowadza odfekalniania toalet na końcówkach tras w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdyni. Rzecznik przewoźnika stanowczo jednak temu zaprzecza.

- Usługa odfekalniania jest zapewniana na stacjach końcowych i z niej korzystamy. Jeśli podczas podróży pojawiają się usterki w pociągach, wtedy za jej usunięcie odpowiada producent. Problemy są mu natychmiast zgłaszane - powiedziała Beata Czemerajda z biura prasowego PKP IC.

Nie tylko problemy techniczne...

Zgodnie z kontraktem za sprawność i czystość składów odpowiada Alstom. Marek Gawroński, rzecznik producenta - firmy Alstom - dyplomatycznie odpowiada, że w tym wypadku nie musi chodzić wyłącznie o problemy techniczne...

- Nie tylko usterka techniczna może spowodować unieruchomienie toalety. Jeśli unieruchomienie jej zdarzy się w podróży, to jego przyczyna jest usuwana w centrum serwisowym w Warszawie. Pendolino dysponuje 9 toaletami, dlatego zawsze jest zapewniony podróżującym odpowiedni komfort - powiedział Gawroński.

Sprawdź: PROGRAM PIT 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »