Reklama

"Puls Biznesu": TVP wyciąga marchewkę

Zapłacisz abonament, obejrzysz wszystko za darmo w internecie - to oferta prezesa TVP Juliusza Brauna, mająca zachęcić do łożenia na media publiczne. To na razie luźny pomysł, propozycja do dyskusji - stwierdza "Puls Biznesu".

Jak mówi Braun, bezpłatny dostęp do treści TVP w sieci może być rewolucją w myśleniu o abonamencie.

- Internet przestaje być miejscem, gdzie treści są darmowe, kolejne serwisy wprowadzają opłaty - podkreśla.

- Dzięki abonamentowi TVP będzie mogła udostępniać kontent za darmo. A płatnik abonamentu powinien mieć prawo do bezpłatnego korzystania z całych zasobów TVP - przekonuje Braun.

Jednak jak podkreśla gazeta, to na razie luźny pomysł, propozycja do dyskusji.

Szczególnie, że TVP musi poprawić swoje serwisy internetowe i udostępnić w nich więcej treści, by były atrakcyjniejsze.

Reklama

Szef TVP zapewnia: "już to robimy". - Za kilka tygodni zacznie działać nowy portal internetowy TVP. Szykujemy też platformy udostępniające treści przygotowane specjalnie do internetu - wylicza. Jak dodaje, to całkiem nowy obszar aktywności TVP.

- - - - -

Według danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aż 65 proc. Polaków nie płaci abonamentu radiowo-telewizyjnego, pomimo że należy on do najniższych w Europie.

Ponad 3 mln abonentów zalega z płatnościami opłat abonamentowych na kwotę ok. 2,08 miliarda złotych, co daje średnie zadłużenie w wysokości 690 zł na każdego dłużnika.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2012 roku opłata za używanie odbiornika radiofonicznego wynosi 5,50 zł za jeden miesiąc, 10,70 zł za dwa miesiące, 15,85 zł za trzy miesiące, 31,35 zł za sześć miesięcy, 59,40 zł za rok.

Opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego wynosi: 18,50 zł za jeden miesiąc, 35,90 zł za dwa miesiące, 53,30 zł za trzy miesiące, 105,45 zł za sześć miesięcy, 199,80 za rok.

Użytkownik odbiornika zobowiązany jest do wniesienia opłaty do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

Sprawdź bieżące informacje z rynku mediów na stronach Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »