Tepco traci na wartości 18,09 proc., a Nikkei spada

Wycena akcji Tokyo Electric Power Company (Tepco) spadła dziś o 18,09 proc., czyli do najniższego w historii poziomu. Skala spadku została powiększona w wyniku wyprzedaży, jaka miała miejsce w popołudniowej części dzisiejszej sesji, co doprowadziło do wyznaczenia negatywnego rekordu na poziomie 362 jeny.

Wycena akcji Tokyo Electric Power Company (Tepco) spadła dziś o 18,09 proc., czyli do najniższego w historii poziomu. Skala spadku została powiększona w wyniku wyprzedaży, jaka miała miejsce w popołudniowej części dzisiejszej sesji, co doprowadziło do wyznaczenia negatywnego rekordu na poziomie 362 jeny.

Reuters tłumaczył, że taka skala przeceny wynikała z obaw inwestorów dotyczących skutków finansowych wysiłków firmy związanych z utrzymaniem pod kontrolą uszkodzonych trzęsieniem ziemi reaktorów.

Nikkei stracił dziś na wartości 1,06 proc. i zakończył dzień na poziomie 9615,55 pkt. Reuters stwierdził, że to aktywność inwestorów zagranicznych wpłynęła na przecenę w związku ze znaczą wyprzedażą spółek eksportowych.

Wczoraj negatywnie na wyceny spółek rolniczych wpłynęła informacja o możliwości skażenia wód oceanu materiałami radioaktywnymi, które wyciekły z zarządzanej przez Tepco elektrowni Fukushima.

Reklama

Zmienił się udział Apple w indeksie Nasdaq100

Apple jest jedyną spółką, którą dotknęła procedura zmiany udziału w indeksie. Nasdaq OMX poinformował dziś, że do zmiany doszło w związku z korektą udziału w indeksie w odniesieniu do aktualnej kapitalizacji spółki. Bloomberg odnotował, że Apple w ciągu ostatnich dwóch lat wyraźnie zwiększył swoją wycenę, ale kapitalizacja spółki spadła z 334,5 do 314,3 mld dolarów.

Udział Apple w indeksie Nasdaq100 został zmniejszony z 20,49 proc. do 12,33 proc., a zmiany wejdą w życie od 2 maja. "Nadzwyczajna zmiana udziałów w indeksie jest związana z dążeniem, by był on miarodajną wskazówką dla inwestorów na całym świecie" powiedział wiceprezydent Nasdaq OMX Global Index Group John Jacobs. Wczoraj wycena Apple spadła o 0,98 proc.

W związku z plotkami o możliwej transakcji silnie rośnie cena TUI Travel

W trakcie dzisiejszych notowań najsilniejszą spółką indeksu FTSE100 było TUI Travel. Cena akcji spółki rośnie o 4,4 proc., czyli o ok. 10 pkt.

względem wczorajszego zamknięcia. Takie zachowanie ma związek z plotkami, że fundusz Ormani przejął 15 proc. Hapag-Lloyd, niemieckiego przewoźnika, w którym udziały ma także TUI. Zdaniem analityków RBS cytowanych przez the Guardian: "TUI nadal posiada zadłużenie na kwotę 1,6 mld euro i naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż udziałów w Hapag-Lloyd".

Dodali także, że upłynnienie udziałów w Hapag-Lloyd pozwoliłoby TUI skupić się na wypoczynkowej części własnej działalności. Drugą najmocniejszą spółką z indeksu była Resolution, która zyskała 2,99 proc.

Rośnie cena BP po sprzedaży udziałów w ARCO Aluminium

Cena BP nadal rośnie po wczorajszej informacji o chęci sprzedaży udziałów w spółce ARCO Aluminium. Gigant naftowy sprzeda wszystkie udziały w spółce zależnej japońskiemu konsorcjum, w skład którego wchodzą Itochu Metals Corporation, Sumitomo Light Metal Industries i Furukawa Sky Aluminum.

Kwota transakcji wynosi 680 mln dolarów. Przed południem wycena BP rosła o 0,64 proc. wobec wczorajszego zamknięcia. "Pomimo zdrowej sytuacji w przedsiębiorstwie, ARCO Aluminium nie jest strategicznym aktywem BP. Dzisiejsza umowa sprawi, że uzyskana została atrakcyjna cena za spółkę oraz odblokowana została część kapitału należącego do akcjonariuszy"stwierdził Bob Dudley, szef BP.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: Tepco | proca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »