Trudno będzie o dalszy wzrost Nikkei

Nikkei zakończył dzisiejsze notowania wzrostem o 0,19 proc. na poziomie 10525,19 pkt. Reuters donosił, że inwestorzy redukowali krótkie pozycje, co podniosło indeks po wczorajszym spadku. Skala wzrostu była mała, gdyż nadal uczestnicy rynku obawiają się o sytuację na Bliskim Wschodzie oraz jej wpływ na podaż ropy naftowej.

Nikkei zakończył dzisiejsze notowania wzrostem o 0,19 proc. na poziomie 10525,19 pkt. Reuters donosił, że inwestorzy redukowali krótkie pozycje, co podniosło indeks po wczorajszym spadku. Skala wzrostu była mała, gdyż nadal uczestnicy rynku obawiają się o sytuację na Bliskim Wschodzie oraz jej wpływ na podaż ropy naftowej.

W związku z tym, może być problem z dalszym wzrostem Nikkei, pomimo tego że ten rynek był akurat dość odporny na zmiany w cenie ropy. Faktycznie, zamiast porzucenia akcji, inwestorzy w ubiegłym tygodniu przebudowywali portfele. Wczoraj indeks Nikkei stracił na wartości 1,76 proc. względem piątkowego zamknięcia w związku z obawami o ceny energii. Mocno uzależnione od kosztów energii sektory lotniczy i transportowy były tymi, które straciły najmocniej.

Rynek nie może przełamać słabości związanej z rosnącymi cenami ropy

Mieszanka informacji o wzroście ceny ropy oraz słabości sektora producentów procesorów wpłynęła na to, że amerykańskie indeksy zakończyły dzień spadkiem. Bloomberg zauważył, że obniżka rekomendacji Wells Fargo dla sektora półprzewodników spowodowała spadek indeksu tego sektora o 1,6 proc. Łącząc to ze wzrostem ceny ropy do najwyższego poziomu od 29 miesięcy, pojawił się skutek w postaci spadku indeksu S&P500 o 0,83 proc.

Reklama

W trackie marca traci on już 1,26 proc., a najsłabszym sektorem jest sektor surowcowy, który stracił 1,75 proc. Spółka sektora półprzewodników JDS Uniphase zanotowała najsilniejszy spadek w indeksie S&P500 tracąc na wartości 6,9 proc. Pojawiło się to kilka dni po tym, jak została ona nagrodzona mianem produktu internetowego roku 2010 przez TMC. Tymczasem średnia przemysłowa Dow Jones zakończyła dzień spadkiem o 0,66 proc. na poziomie 12090,03 pkt.

Xstrata straciła na wartości mimo pozwolenia na działalność w Peru

Xstrata Copper uzyskała pozwolenie na realizację projektu Las Bambas z regionie Apurimac w Peru, ale wycena spółki spadła. Minister Energii oraz Kopalnictwa tego południowoamerykańskiego kraju wyraził zgodę na ten projekt kopalni niskokosztowej. Wstępna produkcja powinna wynieść 400000 ton rocznie koncentratu miedzi, a wraz z nim także srebra i złota jako produkty uboczne. Jednakże w trakcie dzisiejszych porannych notowań cena spółki spadała o 8,5 pkt. To oznacza, że składnik indeksu FTSE100 stracił na wartości 0,6 proc. Wiadomość z Peru pojawiła się po tym, jak szef rady spółki Willy Strothotte oznajmił, że przechodzi na emeryturę. Oczekuje się, że zastąpi go Sir John Bond po walnym zgromadzeniu 4 maja.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: wzrosty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »