Twitter podejrzewa, że Elon Musk będzie grać na czas i przeciągać sprawę

Spółka Twitter nie ma nic przeciwko propozycji Elona Muska, aby proces sądowy w sprawie niedoszłej transakcji przejęcia firmy rozpocząć 17 października. Chodzi o ofertę kupna Twittera za 44 mld dolarów, którą miliarder złożył, aby później się z niej wycofać. Medium społecznościowe upiera się jednak, by szef Tesli zobowiązał się do szybkiego zakończenia sprawy, aby proces nie trwał dłużej niż pięć dni.

Elon Musk powiedział, że potrzebuje czasu, aby przeprowadzić dokładne dochodzenie na temat fałszywych kont na Twitterze. Przypomnijmy, że właśnie istnienie takich kont stało się dla najbogatszego człowieka świata pretekstem do zerwania umowy. Jego zdaniem to Twitter naruszył warunki umowy przez swoje przemilczenia. Ile czasu potrzebuje na przygotowanie? Pierwotnie chciał, żeby cały proces rozpoczął się dopiero w lutym 2023 r., jednak Kathleen McCormick z Delaware Court of Chancery ustaliła, że postępowanie ma ruszyć za trzy miesiące. Stąd właśnie data 17 października, którą zaakceptowały obydwie strony.

Reklama

Kłótnie milczących

Szefostwo Twittera powtarza, że całe zamieszanie wokół fejkowych kont to tylko i wyłącznie odwrócenie uwagi. Władze spółki naciskały, aby procedury sądowe ruszyły jak najszybciej, argumentując, że każdy dzień opóźnienia szkodzi ich biznesowi. W swoim wniosku do sądu podkreśliły, że Musk pomija milczeniem to, iż sąd nakazał, aby proces został zakończony w ciągu pięciu dni. - Sądzimy, że celem pana Muska jest sprawienie, aby nakaz ekspozycji pozostał niewykonalny. Dzięki temu uniknie on zasądzenia kar umownych - twierdzą źródła z Twittera. Na razie prawnicy Elona Muska uchylają się od komentarzy.

Twitter odrzucił również oskarżenia jakoby nie zamierzał udostępnić swoich dokumentów drugiej stronie. Ich zdaniem, to Musk gra na zwłokę, bo sama spółka zadeklarowała wyjaśnienie każdej ze spornych kwestii.

Notowania Twittera stopniowo idą w górę - obecnie spółka wyceniana jest na 41,56 dolara za akcję. Oferta Elona Muska z kwietnia opiewała na 54,2 dolary za akcję. Maksymalną wycenę Twitter zanotował w lutym 2021 roku, gdy jedna akcja warta była ponad 77 dolarów.

KM

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Twitter | Elon Musk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »