Użytkowników Vinted czeka nowa opłata. Oni zapłacą po 45 zł

Vinted, czyli internetowa platforma handlowa do sprzedaży przede wszystkim używanej odzieży przez osoby prywatne, wprowadza niespodziankę dla swoich użytkowników. Chętni na zakupy klienci, którzy szukają produktów na portalu, nie powinni już znaleźć na nim towarów, które wzbudzały największe kontrowersje. Najnowsza usługa, której testowanie trwało ostatnie miesiące, ma bowiem wyciąć z Vinted proceder sprzedaży podróbek drogich towarów. Stać się to ma dzięki procesowi specjalnej weryfikacji, która jednak odbywać się będzie za opłatą.

  • Vinted wdrożył nową opłatę. Ta dotyczy weryfikacji autentyczności drogich produktów.
  • Opłata nie jest obowiązkowa, nie ma bowiem wymogu jej regulowania w wypadku zakupów drogich marek.
  • Oficjalnie za weryfikację Vinted pobierze 10 euro, co oznacza 45 zł. Opłata nie jest jednorazowa - zapłacić będzie trzeba przy każdej weryfikacji.

Vinted wprowadza dla swoich klientów nową usługę, która ma uchronić ich przed dość prostym oszustwem. Dotąd zdarzało się, że użytkownicy zakupywali drogą odzież czy obuwie znanych marek, ale po dotarciu towaru do kupca okazywało się, że to podróbka. Niespodzianka, którą przygotował zespół Vinted, ma zapobiec tego typu procederowi. Jednak zapowiadana weryfikacja zakupów w internecie nie będzie za darmo.

Reklama

Vinted mówi "nie" nieuczciwym. Nie kupisz już podróbek drogich produktów

Platforma sprzedażowa Vinted walczy z podróbkami drogich produktów oraz stara się o zwiększenie zaufania klientów. Po miesiącach testów Vinted wprowadza weryfikację, której dokonywać będzie specjalnie przeszkolony zespół zwerbowany z personelu. Ludzie ci zajmować się będą sprawdzaniem wybranych ubrań i obuwia, jednak proces nie będzie dotyczył wszystkich towarów.

Weryfikacji na Vinted poddane będą mogły zostać tylko te produkty, których wartość przekracza 100 euro, czyli po obecnym kursie 442 zł. Na razie usługa weryfikacji dostępna jest w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech i Włoszech. Sprawdzeniu przez zespół weryfikacyjny Vinted podlegają produkty z kategorii:

  • akcesoria,
  • biżuteria,
  • buty,
  • torby,
  • zegarki.

Weryfikacja na Vinted nie za darmo. Opłata wynosi 45 zł i płatna jest nie raz

Użytkownicy, którzy będą chętni kupić towar o wartości powyżej 100 euro i będzie to element garderoby znanej marki, będą mogli na stronie sprzedaży przedmiotu zobaczyć baner z informacją dotyczącą weryfikacji przedmiotu. Zgłoszenie się po sprawdzenie autentyczności sprzedawanego produktu nie będzie jednak darmowe. Za każdorazową akcję weryfikacji trzeba będzie zapłacić. Opłata wynosi 10 euro, czyli w przeliczeniu po obecnym kursie niecałe 45 zł.

- Autentyczność i zaufanie są najważniejsze w świecie zakupów w internecie z drugiej ręki i wierzymy, że powinny one być dostępne dla wszystkich. Dlatego ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić niezawodną usługę weryfikacji produktów projektantów w przystępnej cenie - powiedział Adam Jay, dyrektor generalny rynku Vinted, cytowany przez Wiadomości Handlowe.

Po przejęciu Vinted na niemieckim rynku zakupy w internecie mają być bezpieczniejsze

Weryfikacja za opłatą została wprowadzona na Vinted między innymi dzięki temu, że w ubiegłym roku marka przejęła niemiecką platformę odsprzedaży luksusowych produktów pod nazwą Rebelle. Wśród jej personelu weryfikatorzy już działali, dlatego Vinted zaimplementował dzięki nim tę nową funkcję do swojego działania. Weryfikacja dotyczy jednak nie tylko znanych luksusowych marek jak Bottega Venta czy Jacquemus, ale też tych bardziej dostępnych dla portfela przeciętnego klienta jak na przykład Adidas czy Nike.

- Od 15 lat, kiedy powstał Vinted, naszym celem zawsze było to, aby moda używana była dla każdego pierwszym wyborem. Wierzymy, że nowa usługa stanowi znaczący krok naprzód w realizacji naszych ambicji, aby zapewnić naszej społeczności najwyższe zaufanie - podsumowuje dyrektor generalny rynku Vinted.

Przemysław Terlecki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Vinted | weryfikacja | zakupy online
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »