Reklama

W X wzrósł po raz kolejny Wskaźnik Rynku Pracy; stopa bezrobocia wzrośnie - BIEC

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia rośnie od pięciu miesięcy. Skala wzrostu wskaźnika była w październiku nieznacznie niższa niż w poprzednich okresach, jednak dotychczasowy wzrost wskaźnika wskazuje, że najbliższe miesiące charakteryzować się będą rosnącą stopą bezrobocia - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

"Spośród składowych wskaźnika, trzy oddziaływały w kierunku jego spadku, zaś pięć w kierunku wzrostu. Przy czym skala wpływu poszczególnych składowych zapowiadających wzrost bezrobocia była silniejsza od składowych przemawiających za jego ewentualnym spadkiem" - napisano w komunikacie BIEC.

"Ponadto, relatywnie wysokie w ostatnich miesiącach tempo zmian wskaźnika zapowiada pogorszenie sytuacji na rynku pracy, co wynika nie tylko z niekorzystnego wpływu czynników sezonowych, lecz również z postępującego spowolnienia gospodarczego. We wrześniu br. po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym stopa bezrobocia wzrosła do 12,9 proc." - dodano.

Reklama

Według danych GUS, stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 12,4 proc. wobec 12,4 proc. w sierpniu.(

Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata w Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »