Właśnie ogłosił, że odchodzi z Suwerennej Polski. Sprawdzamy majątek Janusza Kowalskiego

Janusz Kowalski poinformował w środę rano za pośrednictwem platformy X, że złożył rezygnację z bycia członkiem Suwerennej Polski. Jednocześnie przekazał, że nadal będzie członkiem klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Biorąc pod uwagę to, że polityk od rana pozostaje w kręgu zainteresowania polskich mediów, postanowiliśmy sprawdzić, jakim majątkiem dysponuje. Z oświadczenia majątkowego byłego wiceministra rolnictwa wynika, że poważnie myśli o zabezpieczeniu swojej przyszłości na emeryturze.

"Dziś przestaję być członkiem Suwerennej Polski. Złożyłem rezygnację. O Koleżankach i Kolegach z Suwerennej Polski zawsze wypowiadać się będę w samych superlatywach. Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w Klubie Parlamentarnym PiS i Parlamentarnym Zespole Proste Podatki" - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Janusz Kowalski. Z racji tego postanowiliśmy przejrzeć oświadczenie majątkowe polityka, który poinformował o zmianie barw politycznych.

Janusz Kowalski odchodzi z Suwerennej Polski. Taki ma majątek

Ogłaszając decyzję o odejściu z Suwerennej Polski, Janusz Kowalski znalazł się w centrum zainteresowania mediów. Choć do tej pory na ten temat pojawiło się wiele komentarzy od polityków zasiadających w sejmowych ławach razem z byłym wiceministrem rolnictwa, to my postanowiliśmy przyjrzeć się wypełnionemu przez niego oświadczeniu majątkowemu

Reklama

oświadczenia o stanie majątkowym, które na sejmowej stronie datowane jest na 23 kwietnia br., dowiadujemy się, że Janusz Kowalski posiada 26,6 tys. zł oszczędności. Polityk poświęca również sporo uwagi kwestiom emerytury. Zainwestował niemal 73 tys. zł w OFE oraz łącznie około 30 tys. zł w IKE oraz IKZE. Z tytułu Pracowniczych Planów Kapitałowych poseł uzyskał ponad 8,8 tys. zł.

Jeżeli chodzi o nieruchomości, były już członek Suwerennej Polski posiada mieszkanie o powierzchni 86 mkw., do którego przynależy 25 mkw. dodatkowych pomieszczeń. Lokal wyceniony został na 860 tys. zł. Były wiceminister rolnictwa w rządzie Zjednoczonej Prawicy posiada również 1/23 udziału w nieruchomości gruntowej, wycenianego na 22 tys. zł

W garażu polityka znajduje się natomiast 8-letnia Honda CR-V, której wartość to 70 tys. zł. W oświadczeniu majątkowym poseł wskazał też kredyt na ponad 518 tys. zł (stan zadłużenia na dzień 31.12.2023 r.). 

Jako sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Wsi Janusz Kowalski zarobił w 2023 r. ponad 212 tys. zł. Do tego należy doliczyć niemal 48 tys. zł, które były członek Suwerennej Polski otrzymał tytułem diety parlamentarnej.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Kowalski | oświadczenie majątkowe | majątek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »