Wycofać się ze składek!

W Polsce można utrzymać nawet 6 proc. wzrostu PKB w 2008 r., o ile uda się usunąć bariery rozwoju gospodarczego - powiedział w środę w TVN24 wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

"Pesymistyczne prognozy mówią o poziomie 5 proc. Myślę, że możemy utrzymać nawet i sześcioprocentowy wzrost PKB, jeżeli uda nam się usunąć te bariery i przeszkody, które utrudniają aktywną działalność" - podkreślił Pawlak.

"Wydaje się, że informacje za 3. kwartał ub.r. pozwalają zachować więcej optymizmu, bo mimo pesymistycznych przewidywań nasza gospodarka rozwijała się dobrze. To co jest w naszym zasięgu i w naszych możliwościach, to np. poprawienie regulacji i na to będziemy kładli główny nacisk" - powiedział Pawlak.

Reklama

"Mniej kontroli, więcej zaufania do ludzi i przedsiębiorców, więcej pozytywnych zachęt" - powiedział wicepremier. Zwrócił uwagę, że rządowi nie udało się jeszcze np. rozwiązać problemu wyższej składki emerytalnej, która jest od nowego roku pobierana od osób na emeryturach i rentach, prowadzących działalność gospodarczą. "Trzeba by się z tego wycofać" - dodał.

Pawlak wyraził też nadzieję, że inflacja w 2008 r. będzie niższa niż w 2007. Jego zdaniem możliwe jest zahamowanie tempa wzrostu cen nośników energii. Zdaniem wicepremiera, bezrobocie w Polsce w 2008 r. spadnie do poziomu jednocyfrowego. Jak pod koniec grudnia informował GUS, bezrobocie na koniec listopada 2007 r. spadło do 11,2 proc., z 11,3 proc. w październiku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: PKB | Pawlak | wicepremier | uda | minister gospodarki | bariery rozwoju | bariery | wzrost PKB | wycofany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »