Wyższe podatki na alkohol

Środowisko lekarskie z zadowoleniem przyjęło podniesienie podatków nakładanych na alkohole, za czym oczywiście idą wyższe ceny tych wyrobów. To element walki z "cywilizacją picia". Od niedzieli danina płacona od alkoholu będzie zawsze wyższa o 6 procent od stopy inflacji.

Podatek będzie podwyższany o 2 procent corocznie przez najbliższe cztery lata. Był on zamrożony w kolejnych 10 budżetach. Wyższe podatki i ceny bardzo zaniepokoiły branżę browarniczą. Obawia się ona spadku sprzedaży piwa, restauratorzy upadku wielu przybytków. Sytuacja jest dramatyczna. Obliczono, że rząd podwyższając podatki zabierze obywatelom 234 mln złotych.

Spadną także wpływy podatkowe ze sprzedaży alkoholi...Regulacje te zostały dobrze przyjęte przez środowiska medyczne, które od lat apelują o przykrócenie pijaństwa z jego wszystkimi negatywnymi skutkami odnośnie do zdrowia obywateli i życia społecznego. Lekarze podnoszą argument, że tani i łatwo dostępny alkohol prowadzi do rozpijania obywateli w każdym wieku.

Reklama

Uff - dobrze, że to w Wielkiej Brytanii...

(KM)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: procent | podatki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »