Żabka kusi franczyzobiorców większym przychodem. Stawki idą w górę

Przychód gwarantowany dla przedsiębiorców prowadzących Żabka Polska w tym roku wzrośnie do 25 tys. zł - informuje portal dlahandlu.pl. Są to kwoty przychodu osiągane przez większość franczyzobiorców współpracujących z Żabką, a nie oferta handlowa. Na jeszcze wyższy przychód mogą liczyć właściciele Żabek w Warszawie.

Nie 22 tys. zł a 25 tys. zł przychodu gwarantuje franczyzobiorcom Żabka Polska za prowadzenie sklepu pod jej szyldem - informuje portal dlahandlu.pl. Jak przypomina serwis, kwota sukcesywnie rośnie od kilku lat. W 2022 roku kwota przychodu wynosiła 18 tys. zł, a w 2023 wzrosła do 22 tys. zł. 

Trzeba jednak pamiętać, że przychód gwarantowany nie jest tożsamy z tym, ile rzeczywiście przedsiębiorca prowadzący sklep spożywczy pod szyldem Żabki zarobi w ciągu miesiąca. Są to bowiem kwoty przychodu osiągane przez większość franczyzobiorców współpracujących z Żabką. "Konkretna kwota przychodu uzależniona jest od osiąganego przez franczyzobiorcę obrotu ze sprzedaży towarów handlowych (marży) oraz ilości lub wartości zawartych umów na świadczenia usług okołohandlowych (prowizji), a także naliczonych rabatów, subwencji czy refundacji" - wyjaśnia sieć.

Reklama

Przychód to suma pieniędzy, jaką firma uzyskuje ze swojej działalności operacyjnej, takiej jak sprzedaż towarów lub świadczenie usług netto (czyli bez VAT) w danym okresie rozliczeniowym. Po odjęciu od przychodu kosztów jego uzyskania otrzymujemy dochód, czyli zysk netto firmy po uwzględnieniu wszystkich wydatków związanych z prowadzeniem działalności.

Wyższe stawki za prowadzenie Żabki w Warszawie

Przedsiębiorcy prowadzący Żabki w Warszawie mogą liczyć na wyższy przychód gwarantowany niż placówki rozlokowane w pozostałych częściach kraju.

W 2020 roku franczyzobiorcy Żabek w stolicy mogli liczyć na 16 tys., a w 2021 roku 17 tys. zł. W sierpniu 2022 roku stawki wzrosły do 24 tys., a w zeszłym roku do 28 tys. zł.

Jak wygląda franczyza Żabki?

Pod koniec ubiegłego roku Żabka ogłosiła, że posiada już 10 tys. sklepów w całej Polsce. Zdecydowaną większość prowadzą jednak franczyzobiorcy na mocy umowy z Żabką - mowa o 8600 sklepów w całym kraju. 

Franczyzobiorcy mogą liczyć na wsparcie sieci w prowadzeniu sklepu. Na start przedsiębiorcy przy wkładzie własnym w wysokości około 5 tys. zł otrzymują: zatowarowany sklep, zaplecze logistyczne, zaplecze IT, zaplecze serwisowe, a także szereg narzędzi, w tym również technicznych. Żabka oferuje franczyzobiorcom także ochronę w sytuacji ewentualnego niepowodzenia w postaci "Polisy na biznes"

Według informacji udostępnionych przez Żabkę wynika, że w 2023 roku ponad 81 procent franczyzobiorców osiągnęło miesięczny przychód w wysokości 25 tys. zł lub więcej. Jeśli chodzi o Warszawę, to 79 proc. z nich osiągnęło 28 tys. zł w okresie od stycznia do kwietnia 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Żabka | przychód | franczyza | sieć sklepów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »