Tańsze mieszkania, ale czy bardziej dostępne?

Niskie ceny, promocje, rabaty mogą okazać się dobrą okazją do zainwestowania w nieruchomości. Z drugiej strony jednak wyłania się widmo kryzysu, a co za tym idzie szereg obostrzeń i restrykcji w możliwościach finansowania zakupu własnego mieszkania lub domu. Rzeczywiście, aktualna sytuacja na rynkach finansowych nie jest najlepsza, co odbija się również na rynku nieruchomości oraz, ściśle z nim związanym, rynku kredytów hipotecznych.

Szacuje się, że około 85% nieruchomości kupowanych w Polsce finansowane jest właśnie z kredytów hipotecznych.


Czy w związku z tym kupić teraz nieruchomość? Tak, bo mamy szansę na znalezienie nieruchomości w atrakcyjnej cenie. Ale jak zdobyć środki na jej zakup? Zaraz pojawiają się pytania:

• W jakim banku dostanę kredyt?

• Czy mam zdolność kredytową?

• Na jaką kwotę mogę liczyć?

• Jaki okres kredytowania wybrać?

• W jakiej walucie będzie najkorzystniej?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na te pytania. Sytuacja każdego klienta banku jest rozpatrywana indywidualnie i ocena jego możliwości kredytowych może się zasadniczo różnić od innych, na pierwszy rzut oka podobnych. Z tymi oraz wieloma innymi problemami pomogą nam się uporać doradcy finansowi. Oczywiście, powinny to być osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, znające rynki finansowe oraz z niezbędnym doświadczeniem i wiedzą.

Reklama

Polityka kredytowa banków uległa w ostatnim półroczu znacznemu zaostrzeniu. Na chwilę obecną o kredycie o LTV ponad 100% czy marży poniżej 1% ciężko jest z bankami rozmawiać. Kolejną przeszkodą dla potencjalnego kredytobiorcy jest zmienność ofert. W tydzień po obliczeniu zdolności kredytowej może okazać się, że różni się ona zasadniczo od aktualnej. Co zrobić, aby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, przeszukiwania ofert i weryfikowania wielu umów? - Spotkać się z doradcą.

Doradca porówna oferty z całego rynku kredytowego i zaproponuje te, które będą, po uwzględnieniu szeregu czynników, optymalne dla kredytobiorcy. Dla każdego wariantu policzy, jak będzie kształtowała się rata w okresie kredytowania. Nie pozwoli zgubić się kredytobiorcy w zawiłościach procedur oraz przeprowadzi go przez cały proces kompletowania dokumentów i przyznawania kredytu przez bank.

W dobie zawirowań na rynkach finansowych banki mają bardzo zróżnicowaną ofertę, co jest odpowiedzią na zmniejszone zaufanie do instytucji finansowych. Wynikiem tego stanu rzeczy może być sytuacja, w której, przy identycznej wielkości kredytu, w dwóch różnych bankach dostaniemy dwie znacznie różniące się od siebie oferty.

Nie przepłacaj. Na rynku jest wiele ofert. Zgłoś się do doradcy finansowego, który znajdzie dla Ciebie optymalne, najtańsze rozwiązanie.

Jeśli chcemy uzyskać dostęp do pełnej oferty kredytów hipotecznych, powinniśmy skorzystać z pomocy najbardziej doświadczonych doradców finansowych - doradców Open Finance. Doradcy znają bieżące warunki, negocjują warunki umowy z przedstawicielami banków, jak również posiadają własne oferty dostępne tylko dla ich Klientów. Dla uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę wypełnić formularz, a doradcy finansowi Open Finance z przyjemnością się z Państwem skontaktują i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zadaj pytanie doradcy!

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »