W jaki sposób zabezpieczyć siedzibę firmę przed włamaniem?

Włamanie i kradzież z siedziby firmy mogą nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje, zwłaszcza, kiedy ważne dokumenty czy bardzo cenne informacje zapisane na cyfrowych nośnikach wpadną w niepowołane ręce. Nie bez znaczenia są także straty materialne w postaci mebli czy innych elementów wyposażenia biura. Bardzo istotne jest więc to, aby siedziba biura była maksymalnie zabezpieczona przed tego rodzaju ewentualnościami. Jakie rozwiązania będą do tego pomocne?

Bezpieczeństwo firmy to inwestycja w dobrej klasy zamek do drzwi

Nawet najlepszej jakości drzwi wykonane z wydawać by się mogło materiałów, które zabezpieczą siedzibę firmy w stu procentach nie spełnią takich oczekiwań, jeśli nie zostaną wyposażone w odpowiedni zamek do drzwi. Ochronę siedziby firmy przed wtargnięciem należy więc rozpocząć od takiej inwestycji. Na rynku dostępne są różne modele i typy zamków, które uwzględniają indywidualne potrzeby oraz różnego rodzaju rozwiązania konstrukcyjne. Najważniejsze jest jednak to, aby za ich produkcję odpowiadał sprawdzony i renomowany producent, który cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Przykładem może być zamek Gerda.

Reklama

Dobrze wybrany zamek będzie dla pracowników wygodny w obsłudze, natomiast dla złodzieja bardzo trudny do sforsowania. Po pierwsze, należy skupić się na montażu zamka głównego, który znajduje się w pod klamką, a następnie zainwestować we wkładkę. Aby wybrać odpowiednią musimy wiedzieć, w jaki mechanizm został wyposażony dany zamek. Wśród sposobów ich otwierania wyróżnia się: mechaniczne oraz elektroniczne. Z kolei ze względu na budowę zamków stosowany jest podział na jednobębenkowe oraz dwubębenkowe. Stawiając na pierwsze wybieramy modele, które są otwierane kluczem od zewnętrznej strony, natomiast od wewnętrznej zasuwą lub gałką. W przypadku dwubębenkowych do otworzenia zarówno z zewnątrz, jak i na zewnątrz wykorzystamy tylko klucz.

W celu zwiększenia jakości bezpieczeństwa oprócz podstawowego, warto zainwestować także w dodatkowy zamek, który potocznie nazywany jest również pomocniczym. W zależności od konstrukcji drzwi, do wyboru mamy zamki wpuszczane i nawierzchniowe. Montaż pierwszych odbywa się wewnątrz drzwi, natomiast drugich na drzwiach.

Jak we wszystkim, także i w montażu zamków należy zachować umiar. Jeśli przesadzimy z ich ilością, czyli postawimy na więcej niż 3, to osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast wzmocnić ochronę, skutecznie osłabimy konstrukcję drzwi. Koniec końców trzeba mieć na uwadze to, że zarówno montaż zamka, jak i wymiana zamka w drzwiach powinna zostać powierzona fachowcom, aby mieć pewność, że jakość bezpieczeństwa firmy będzie na najwyższym poziomie.

Zabezpieczenie firmy przed kradzieżą - inwestycja w alarm

Dodatkiem do wysokiej jakości zamków do drzwi może być równie profesjonalny alarm. Sprawdzi się zarówno w przypadku biura, biurowca jak również lokalu handlowego czy innego miejsca, które jest własnością danego przedsiębiorstwa. To kolejny krok do tego, aby zapobiegać włamaniu i kradzieży, ale żeby tak się stało trzeba postawić na dobrej klasy sprzęt. Pierwsze kroki warto skierować do pewnych i sprawdzonych producentów. Do wyboru mamy zarówno systemy przewodowe, jak i bezprzewodowe. To, na jaki się zdecydować zależy już od indywidualnych potrzeb.  Warto zwrócić uwagę na to czy wybrany przez nas system wyposażony jest między innymi w monitoring, czujnik ruchu, czadu, dymu czy też rozbicia szyby.

Wygodnym rozwiązaniem jest postawienie na systemy, którymi można sterować zdalnie za pomocą aplikacji na laptop, tablet czy też smartfona. Tutaj dodatkowo możemy liczyć na funkcje typu monitorowanie firmy, jak również automatyczne kodowanie budynku z dowolnego miejsca.

Wiele firm oprócz wspomnianych zabezpieczeń inwestuje także w korzystanie z usług agencji ochrony. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że można też postawić na wykupienie polisy ubezpieczeniowej na wypadek kradzieży i włamania. Warto jednak mieć na uwadze to, że są to środki dodatkowe. O ile agencja nie zawsze może zdążyć na czas, o tyle też polisa nie chroni nas przed włamaniem, a jedynie jego skutkami. Pierwszym i najważniejszym czynnikiem na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa przedsiębiorstwu powinien być montaż solidnych zamków oraz drzwi. Bez nich nawet najlepsze alarmy mogą okazać się niewystarczające.

materiały promocyjne partnera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »