Wiceminister Radziwiłł pełnomocnikiem rządu ds. euro
Ministerstwo Finansów podało w komunikacie,ze premier powołał wiceministra finansów Artura Radziwiłła na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw wprowadzenia euro.
Premier Donald Tusk powołał wiceministra finansów Artura Radziwiłła na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw wprowadzenia euro - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów w komunikacie.
- Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał z dniem 3 lipca 2014 r. podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Artura Radziwiłła na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską - napisano.
Radziwiłł zastąpi na tym stanowisku wiceministra finansów Jacka Dominika, który odszedł z resortu finansów i obejmie stanowisko komisarza UE do spraw budżetu, do końca kadencji obecnej Komisji Europejskiej.
Wcześniej funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską sprawowali Ludwik Kotecki (od 2 lutego 2009 r. do 1 lutego 2012 r.), następnie prof. dr hab. Maria Orłowska (od 2 lutego 2012 r. do 25 maja 2012 r.), oraz Jacek Dominik (od 22 czerwca 2012 r. do 2 lipca 2014 r.).
Artur Radziwiłł urodził się w 1974 roku. Jest absolwentem wydziałów ekonomii Uniwersytetu Sussex (Wielka Brytania) oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorant University of London. W czasie studiów uczestniczył w czteroletnim kursie "Columbia Program" prowadzonym w ramach współpracy z Uniwersytetem Columbia (USA).
Od 1998 r. związany był z Fundacją CASE (Center for Social and Economic Research), gdzie zajmował się m.in. problematyką polityki makroekonomicznej w krajach przechodzących proces transformacji. Wraz z nominacją na wiceministra finansów Artur Radziwiłł przestał jednak pełnić funkcję prezesa CASE.
W latach 1998 i 1999 pracował jako doradca rządu Mołdowy. Uczestniczył także w projektach w Armenii, Azerbejdżanie, Rumunii, Kazachstanie oraz na Ukrainie. Pracownik naukowy Banku Światowego, UNDP, Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), Niemieckiej Agencji Pomocy Technicznej (GTZ), Globalnej Sieci Rozwoju (GDN). Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z integracją monetarną, transformacją, finansami publicznymi oraz z rynkiem pracy.