Rachunek inwestycyjny w PKO BP można założyć w pełni zdalnie
Klienci PKO Banku Polskiego mogą w pełni zdalnie założyć rachunek inwestycyjny. To odpowiedź na zwiększone zainteresowanie klientów inwestowaniem na giełdzie, a można zakładać, że w dobie niemal zerowych stóp procentowych jak teraz, takich osób będzie więcej.
Nowa funkcja w serwisie iPKO umożliwia założenie rachunku inwestycyjnego całkowicie online, z wykorzystaniem usługi e-Podpisu mSzafir (kwalifikowany podpis elektroniczny stworzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową). Dokumenty potwierdzone tym podpisem są tak samo ważne, jak dokumenty podpisane odręcznie i mają taką samą moc prawną.
- Posiadamy największą sieć sprzedaży w Polsce. W tym roku widzimy zwiększone zainteresowanie inwestorów giełdą, dlatego udostępniliśmy zdalne otwieranie rachunków inwestycyjnych. W planach mamy też kilka ciekawych transakcji IPO, a zdalne otwieranie rachunków będzie dużym udogodnieniem dla klientów PKO BP, którzy będą chcieli skorzystać z usług maklerskich - mówi Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.
Jak teraz wygląda to w praktyce?
Po wypełnieniu standardowej ankiety MiFID (sprawdzającej wiedzę i profil ryzyka klienta) i podpisaniu umowy przez Biuro Maklerskie klient uzyskuje dostęp do serwisu Supermakler i może zacząć inwestować środki.
W ramach rachunku inwestycyjnego klienci mają dostęp do m.in. akcji, kontraktów terminowych, obligacji, czy ETF. Nowi klienci biura maklerskiego mogą obecnie skorzystać z promocji, w ramach której prowadzenie rachunku do końca 2021 roku jest bezpłatne.
Teraz proces zakładania rachunku inwestycyjnego jest całkowicie zdalny i dzięki kwalifikowanemu podpisowi elektronicznemu nie wymaga fizycznego podpisywania dokumentów. Skorzystanie z podpisu mSzafir podczas otwierania rachunku jest całkowicie bezpłatne, a swoją tożsamość klienci potwierdzą przez serwis iPKO.
Umowę o prowadzenie rachunku klient bezpłatnie podpisze podpisem kwalifikowanym mSzafir, w kilku prostych krokach, dzięki e-Tożsamości w serwisie iPKO. Podpis elektroniczny to wygodna usługa w użyciu, mimo że "informatyczne" zasady jej działania mogą być dla przeciętnego użytkownika.
Główna zaleta polega na wyeliminowaniu konieczności stosowania karty kryptograficznej i czytnika, co sprawiło, że usługa może być udostępniana w pełni online, a do podpisywania dokumentów z wykorzystaniem dowolnego urządzenia - komputera, tabletu, smartfona - wystarcza aktywne połączenie z internetem. Jednocześnie mSzafir spełnia wymogi regulacji eIDAS, został także wpisany przez Ministerstwo Cyfryzacji do rejestru kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi zaufania.
d.e.
Tekst powstał w ramach cyklu "Korzystaj online", którego partnerem jest PKO BP
Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze