Łatwy sposób, by obniżyć raty. Komu przyda się kredyt konsolidacyjny?

W roku 2021 wnioski o kredyt hipoteczny wpływały do banków w rekordowym tempie – banki w Polsce udzieliły kredytów mieszkaniowych wartych 88,7 mld zł. To o 40 proc. więcej niż w roku poprzednim. Warto jednak mieć na uwadze, że wzrasta zadłużenie gospodarstw domowych w Polsce. Z danych BIK wynika, że wynosi ono obecnie 739,7 mld zł. Raty kredytów można jednak skutecznie obniżyć. W jaki sposób?

Prezentacja partnera

Rosną koszty życia, co szczególnie odczuwają osoby, które spłacają więcej niż jedną pożyczkę. Coraz częstszą sytuacją jest branie kredytów na spłacanie innych, zaciągniętych już zobowiązań. Nie może więc dziwić, że banki wychodzą z propozycjami, których celem jest obniżenie rat. Jedną z nich przygotował Bank Pekao S.A - jest to propozycja specjalnej pożyczki konsolidacyjnej dla klientów. Mogą oni porównać aktualne warunki spłacanych kredytów i w łatwy sposób zmniejszyć sumę miesięcznych rat. - Takie porównanie rat w Pekao nic nie kosztuje i nie jest zobowiązujące - wyjaśnia Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Pekao. Jak to wygląda w praktyce?

Reklama

Kredyt konsolidacyjny, czyli skuteczny sposób na obniżenie rat

Specjalna pożyczka konsolidacyjna dla klientów przygotowana przez Bank Pekao S.A. skierowana jest do osób, które chcą obniżyć raty kredytów zaciągnięte w innych bankach. W pierwszej kolejności porównywane są aktualne warunki spłacanych kredytów z ofertą pożyczki w Pekao, a następnie - dostosowywanie ich do własnych potrzeb i możliwości finansowych. W ten sposób można w łatwy sposób zmniejszyć sumę miesięcznych rat oraz otrzymać dodatkowe środki na atrakcyjnych warunkach. Warto dodać, że Bank Pekao nie pobiera prowizji od przeniesienia kredytów z innych banków.

Kredyty można w łatwy i szybki sposób przenieść zdalnie, bez konieczności przychodzenia do placówki, za pomocą serwisu Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. W razie potrzeby jest możliwość skorzystania z pomocy pracownika infolinii. - Klient może otrzymać niższe oprocentowanie w porównaniu do tego, które ma teraz. Jest to szczególnie atrakcyjna oferta w świetle obecnych zmian stóp procentowych i wzrostu rat, które dotykają wielu kredytobiorców. Dlatego zapraszamy do naszej bankowości internetowej, kontaktu z Infolinią lub wizyty w dowolnej placówce banku i do omówienia warunków pożyczki konsolidacyjnej - wyjaśnia Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Pekao.

Kredyt konsolidacyjny, czyli jeszcze więcej korzyści dla klientów

Zmniejszenie sumy miesięcznych rat nie jest jedyną korzyścią, jaka wiąże się z przeniesieniem kredytów z innych banków do Pekao. To także możliwość dostosowania terminu spłat rat do własnych preferencji. Innymi słowy, nową ratę pożyczki konsolidacyjnej spłacać będziemy w wybranym przez siebie dniu miesiąca. Co więcej, przez pierwsze trzy miesiące w ogóle nie ma konieczności spłacania rat - jeśli zdecydujemy się skorzystać z karencji w spłacie. Na koncie uruchomić można również limit, a następnie wykorzystać go na nieprzewidziane wydatki.

Jak wziąć pożyczkę konsolidacyjną w Banku Pekao? Wszystko zależy od tego, czy mamy już nawiązaną relację z tą instytucją. Jeśli nie, wystarczy zadzwonić na infolinię lub złożyć wniosek w oddziale banku. Na miejscu bez problemu każdy zainteresowany sprawdzi warunki kredytowania i wspólnie z doradcą porówna je z kredytem, który już spłaca. Jeżeli natomiast posiadamy już konto w Pekao i korzystamy z bankowości elektronicznej Pekao24, pożyczkę możemy wziąć bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w serwisie internetowym Pekao24, aplikacji mobilnej PeoPay lub na infolinii. Po akceptacji umowy pożyczki, Bank Pekao sam spłaci przelewem zobowiązania kredytowe oraz przekaże gotówkę na konto klienta.


RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania  pożyczki wynosi 11,01 % przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 40 697 zł, pożyczka zaciągnięta na 65 miesięcy, oprocentowanie zmienne 10,49% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 12 824,31 zł, w tym: odsetki 12 824,31 zł, całkowita kwota do zapłaty 53 521,31 zł,  płatna w 64 ratach miesięcznych po 823,40 zł, 65. rata wyrównująca 823,71 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 40 697,00 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 17.12.2021 r.

 

Prezentacja partnera

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »