Future Collars wchodzi na Bliski Wschód
W dniu 3.10.2022 w Dubaju Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska, założycielki szkoły kompetencji cyfrowych Future Collars, podpisały umowę o współpracy z Jego Wysokością Szejkiem Ahmedem Al-Qassimi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, członkiem rządzącej rodziny. Misją szejka jest transfer oraz rozwój najlepszych rozwiązań, między innymi z obszaru EdTech do ZEA. To pierwszy krok do globalnej ekspansji Future Collars na rynki zagraniczne. Współpraca obejmuje działania w regionie Rady Krajów Zatoki, w Indiach i Afryce.
W ramach zawartej umowy strony będą wspólnie realizować przedsięwzięcie biznesowe polegające na rozwoju Future Collars jako lidera wśród firm EdTech działających w regionie GCC, Afryce i Indiach. Głównym celem jest nawiązanie współpracy z globalnymi firmami działającymi w tych krajach, które są otwarte na przeprowadzenie kompleksowych procesów reskillingowych, upskillingowych i corssskillingowych pracowników do IT - branży, która obecnie mierzy się z ogromnym globalnym problemem braku talentów, według raportu McKinsey ten problem wskazuje 87% organizacji na świecie.
Future Collars będzie świadczyć usługi edukacyjne online z zakresu kompetencji cyfrowych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm działających w regionie.
Zjednoczone Emiraty Arabskie dążą do tego, aby nauka, technologia i innowacje stały się prawdziwą siłą napędową zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Celem jest zwiększenie wartości gospodarki cyfrowej o 100% w ciągu najbliższych dwóch lat - do 200 miliardów dolarów. Państwo od lat stawia na inwestycje w najlepsze, najbardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne. Importuje je, adaptuje i rozwija w całym regionie. Przykładem inwestycji są programy, których celem jest wyposażenie obywateli Bliskiego Wschodu w najbardziej pożądane obecnie na rynku kompetencje cyfrowe, np. Projekt 50 NAFIS, w ramach którego zainwestowano 24 mld AED w rozwój specjalistycznych umiejętności czy Closing the Skills Gap 2020, który dzięki wyposażeniu obywateli Bliskiego Wschodu w umiejętności niezbędne w erze Czwartej Rewolucji Przemysłowej, mają doprowadzić do powstania globalnej społeczności ekspertów i liderów w dziedzinie edukacji, technologii czy IT.
"Partnerstwo z Future Collars koncentruje się na dostarczaniu światowej klasy szkoleń. Jesteśmy pewni, że ta współpraca będzie służyć dalszemu podnoszeniu pozycji ZEA jako globalnego centrum innowacji. Szkolenia i specjalistyczna wiedza dostarczona tutejszym talentom zwiększy umiejętności przyszłego pokolenia, ugruntowując tym samym rangę ZEA jako cyfrowego centrum kreatywności i innowacji" - powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed Al Qassimi.
"Cieszymy się, że Zjednoczone Emiraty Arabskie - kraj, który od lat inwestuje w szybki rozwój cyfrowego świata i technologii oraz dostrzega ogromną potrzebę w kształceniu i wspieraniu talentów z zakresu IT - zaufał naszej innowacyjnej metodzie nauczania i dostrzegł skuteczność naszego procesu przebranżowienia pracowników do IT. Jeszcze większą satysfakcję daje nam fakt, że model nauki z polskimi mentorami, którzy są świetnie wykształceni i mają doskonałą reputację na całym świecie, został doceniany przez najbardziej scyfryzowany region na świecie, który współpracuje jedynie z najlepszymi" - mówi Beata Jarosz, współzałożycielka Future Collars.
Future Collars od lat aktywnie i z sukcesem realizuje programy reskillingu dla dużych, globalnych organizacji, jak Amazon czy Orange, umożliwiając ich pracownikom zagrożonym automatyzacją zdobycie nowych kwalifikacji i rozpoczęcie kariery w nowej, przyszłościowej roli zawodowej, a firmom w odpowiedzialny sposób pozyskiwać umiejętności, których najbardziej potrzebują.
"Widzimy jak ważna jest dla gospodarki i społeczeństwa edukacja z zakresu kompetencji cyfrowych. Popyt na nasze usługi wzrasta z roku na rok. W 2021 r. odnotowaliśmy wzrost o ponad 100% i spodziewamy powtórzyć ten wynik w 2022 r. Planujemy w bardzo szybkim tempie stać się globalną firmą, która będzie rzetelnym partnerem dla naszych klientów, wiodących firm obecnych na wielu rynkach, już dziś borykających się z problemem dostępu do talentów. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie działać na rzecz edukacji cyfrowej na całym świecie, a nie tylko w Polsce" - dodaje Joanna Pruszyńska-Witkowska, współzałożycielka Future Collars.
Future Collars od początku swojej działalności z sukcesem realizuje misję demokratyzacji dostępu do nauki i pracy w IT. Już dziś w Polsce spółka przekształciła i wsparła w znalezieniu pracy ponad 4000 osób, osiągając wskaźnik 94% skuteczności. Wśród absolwentów znajdują się osoby w różnym wieku, różnej płci i z bardzo różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Firma od początku istnienia aktywnie działa na rzecz inkluzywności branży IT realizując różnorodne programy społeczne wspierane przez partnerów, m.in. Funduszu Różnorodności w IT, kampanię społeczną WomanUpdate.org czy Dzień Kariery Kobiety w IT. Obecnie 67% absolwentów Future Collars to kobiety.
"Kluczowym aspektem naszych działań jest wspieranie strategicznych planów rozwoju ZEA.
W obszarze edukacji, z dumą wspieramy technologie i rozwiązania, których potrzebują lokalne biznesy i instytucje, aby jeszcze bardziej rozwijać potencjał kadr. ZEA to pełna sukcesów historia umożliwienia lokalnym talentom korzystanie z zaawansowanych narzędzi i platform, a my z przyjemnością dołączamy do tego dziedzictwa" - dodaje Jego Wysokość Szejk Ahmed Al Qassimi.
Szkoła Future Collars oferuje obecnie 14 różnorodnych ścieżek do zawodów w IT (od Java Developera, testera manualnego i automatyzującego, UX Designera po eksperta od cyberbezpieczeństwa) oraz łączy swoich najlepszych absolwentów z pracodawcami na całym świecie. W tym roku Future Collars został oficjalnym partnerem Amazon Web Services (AWS) przygotowujące do zawodu Cloud Practitioner zarówno Polaków jak również uchodźczyń z Ukrainy.
Obecnie, wśród partnerów Future Collars znajdują się globalne marki, m.in.: Amazon, BNP Paribas, Santander, Accenture czy Orange.
Future Collars uczy programowania i kompetencji cyfrowych, promując trend ciągłej nauki (lifelong learning). Misją firmy jest demokratyzacja dostępu do nauki programowania i pracy w najbardziej perspektywicznej branży. Future Collars wykorzystuje potencjał, który dają nowe technologie, umożliwiając każdemu szybką ścieżkę rozwoju. Nauka odbywa się na autorskiej platformie e-learningowej. Za pośrednictwem sieci odbywają się wirtualne lekcje na żywo oraz konsultacje na czacie z ekspertami IT. Dzięki realizowanym projektom pod okiem mentorów-praktyków kursant tworzy swoje portfolio i uczy się pracy w środowisku rozproszonym. Od początku istnienia wspieramy w szczególności kobiety i otwieramy przed nimi drogę do przebranżowienia się i rozpoczęcia perspektywicznej kariery w IT lub w tzw. zawodach przyszłości, niezależnie od wykształcenia i miejsca zamieszkania. W 2020 roku Koźmiński Business Hub uznał Future Collars za jeden ze Startupów Pozytywnego Wpływu, a rok wcześniej European Venture Philanthropy za jeden z najciekawszych społecznych biznesów w regionie CEE. W 2021 roku szkoła została wyróżniona przez My Company Polska w rankingu 25 polskich najlepszych startupów.
https://futurecollars.com | Facebook| LinkedIn
Źródło informacji: Future Collars
Artykuł sponsorowany