Dane zawsze pod kontrolą. Tak obniżysz koszty i zwiększysz bezpieczeństwo

Dane stanowią kluczową wartość dla każdego przedsiębiorstwa, które chce dziś liczyć się w rynkowej rywalizacji. Istotnym elementem jest ich odpowiednie przechowywanie oraz zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem. Wyciek danych może oznaczać dla firmy nawet koniec jej funkcjonowania - utratę zaufania klientów i konsekwencje finansowe. Istnieje jednak narzędzie, które uchroni Twój biznes bez konieczności ponoszenia dużych nakładów inwestycyjnych.

We współczesnym świecie, w którym dane są powszechnie dostępne i gromadzone w ogromnych ilościach, umiejętne ich wykorzystanie może być kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa we wszystkich gałęziach jego działalności - od marketingu, przez sprzedaż aż po planowanie dalszej ekspansji.

Skuteczne zarządzanie informacjami o klientach i od klientów, a także ich analiza prowadzą do lepszego rozpoznania potrzeb i przygotowania jak najbardziej dostosowanej oferty, co bez wątpienia wpłynie pozytywnie na odbiór firmy, a nierzadko również na zwiększenie sprzedaży produktów i usług.

Reklama

Praca z danymi ma jednak także drugą stronę, o której pod żadnym pozorem nie można zapomnieć. To konieczność zapewnienia, że nie wpadną w niepowołane ręce. Dostosowana do potrzeb infrastruktura sieciowa umożliwia odpowiednią ochronę, sprawną komunikację i łatwe współdzielenie zasobów pomiędzy pracownikami.

Szyfrowanie to najważniejszy element ochrony informacji w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości czy branży. Zabezpiecza przed nieautoryzowanym dostępem, co jest szczególnie istotne w dobie rozwijającej się cyberprzestępczości. Potencjalna utrata oraz późniejsze odzyskiwanie danych to skomplikowana i czasochłonna operacja, która generuje dodatkowe koszty. Szyfrowanie może być stosowane na różnych poziomach - od pojedynczych plików, przez dyski twarde, aż po całą sieć.

Istnieją dwie główne metody szyfrowania danych - szyfrowanie symetryczne i asymetryczne. W pierwszej z nich ten sam klucz jest używany do szyfrowania i deszyfrowania danych (np. AES i DES), zaś w drugiej są to dwa różne klucze - publiczny i prywatny (np. RSA).

Szyfrowanie symetryczne jest metodą szybszą i prostszą, jednak z racji stosowania tylko jednego klucza jest zarazem łatwiejsze do złamania. Z kolei szyfrowanie asymetryczne zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale proces trwa zdecydowanie dłużej.

Nie należy również zapominać o kluczowym zabezpieczeniu, jakim jest VPN. Obecnie jest wykorzystywany przez prawie każdą firmę w codziennej pracy swoich pracowników. Jego głównym zadaniem jest ochrona danych firmowych przed dostępem osób postronnych. Virtual Private Network, to technologia, która umożliwia tworzenie prywatnego połączenia przez publiczne sieci. Zapewnia bezpieczne połączenie komunikacyjne pomiędzy urządzeniem pracownika a zasobami internetowymi firmy, takimi jak bazy danych, pliki będące na dyskach sieciowych, aplikacje, czy systemy CRM. To niezbędne rozwiązanie w dobie pracy zdalnej.

Oba te elementy sprowadzają nas do kluczowego wniosku. Dane, które gromadzimy, muszą być na bieżąco i bezpiecznie magazynowane, przetwarzane i archiwizowane. Aby firma działała w sposób stabilny, powinny nałożyć się na siebie dwie kwestie - dbałość o bezpieczeństwo, świadomość użytkowników na temat potencjalnych zagrożeń, przy zachowaniu dostępności danych.

Plus Data Center. Pewność i elastyczność

Na pewnym etapie rozwoju firmy, gdy mniej zaawansowana infrastruktura przestaje wystarczać, stajemy przed trudnym wyborem. Inwestycja we własną serwerownię i jej późniejszą obsługę może okazać się nieopłacalna, także w długoterminowej perspektywie. Koszt budowy takiego pomieszczenia ze specjalistycznym sprzętem sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za 1 metr kwadratowy. Trzeba wziąć pod uwagę również wysokie opłaty za eksploatację.

Dla przedsiębiorców, którzy cały czas rozwijają swój biznes i jednocześnie gromadzą coraz większą ilość danych, powstała ciekawa alternatywa. Warto sprawdzić rozwiązanie Plus Data Center, które polega na udostępnieniu infrastruktury sieciowej - serwerów, routerów oraz podobnych urządzeń. Przedsiębiorca nie musi martwić się o miejsce w siedzibie swojej firmy, zatrudniać zespołu do obsługi i zarządzania serwerownią, ani ponosić opłat za media. Bardzo ważnym czynnikiem jest także elastyczność - opłata obejmuje jedynie faktycznie wykorzystywane zasoby, które można modyfikować w zależności od potrzeb, jakie mamy w danej chwili.

Umieszczenie infrastruktury IT w Plus Data Center gwarantuje stały, zdalny dostęp do danych. Znajdują się one na terenie obiektu, gdzie są w pełni chronione. Mają kilka poziomów zabezpieczeń. Są odizolowane od innych zabudowań, posiadają dodatkową łączność światłowodową oraz własne źródła zasilania i generatory zapasowe, co sprawia, że są w pełni niezależne od zewnętrznych czynników, jak np. wyłącznie prądu. Cała środowisko podlega ciągłemu monitoringowi oraz jest chronione przez zaawansowany system przeciwpożarowy.

Dostawca/Operator Plus Data Center zapewnia całodobowy serwis oraz zdalną opiekę serwisową "Remote Hads", aby infrastruktura, do której dostęp uzyskuje klient, była dostępna w sposób jak najbardziej efektywny.

Usługa sprawdzi się w branżach, w których na co dzień mamy do czynienia z dużymi ilościami wrażliwych danych m.in. w usługach finansowych, handlu, administracji, transporcie, logistyce czy ubezpieczeniach. Bezpieczeństwo i profesjonalna obsługa to kluczowe atuty, które wyróżniają Plus Data Center na rynku zewnętrznych rozwiązań IT.

materiał promocyjny
materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »