FX skupi się na amerykańskim rynku pracy

W piątek uwaga inwestorów na FX skupi się na raporcie z amerykańskiego rynku pracy. Reakcja złotego może być słabsza niż ostatnio, ale para EUR/PLN będzie testowała w piątek poziom 4,26 - oceniają analitycy. Zdaniem ekonomistów obligacje pozostaną pod presją, a krzywa może nadal się wystramiać.

"Uwaga inwestorów skupi się dziś na danych o zmianie zatrudnienia poza rolnictwem w lipcu. Wydaje się, że nawet jeśli i ten odczyt będzie lepszy od oczekiwań, to w poprzednich dniach rynek już na tyle wycenił ryzyko spadku skali stymulacji przez Fed, że reakcja złotego może być już słabsza niż w poprzednich dniach. Nie oznacza to, że opór na 4,26 (względem euro - PAP) nie będzie ponownie testowany. Następny poziom to 4,30" - napisano w porannym raporcie Banku Zachodniego WBK.

W piątek o godzinie 14.30 opublikowany zostanie raport z amerykańskiego rynku pracy.

Reklama

"Umocnienie w pierwszej połowie (wczorajszego - PAP) dnia do 4,23 było zainicjowane przez czynniki stricte krajowe - dużo lepszy od oczekiwań odczyt PMI (...), potwierdzający nadzieje na ożywienie w II połowie roku. Duch aprecjacyjny zakończyła najpierw konferencja ECB, a następnie bardzo dobry odczyt amerykańskiego ISM" - napisano z kolei w biuletynie BRE Banku.

"Potwierdza to nasz scenariusz bazowy, w którym złoty będzie osłabiać się w rytm dobrych danych globalnych (przez kanał oczekiwań na zmniejszenie luzowania monetarnego w Stanach Zjednoczonych), a umacniać dopiero wówczas, gdy poprawią się krajowe fundamenty, a polskie ożywienie gospodarcze zapuści korzenie również w umysłach inwestorów" - dodano.

Obligacje będą nadal pod presją

"(...) obligacje pozostaną pod presją. W najbliższych dniach spodziewamy się dalszego wystramiania krzywej (...)" - napisano w porannym biuletynie banku Pekao SA.

"(W czwartek - PAP) krzywa dochodowości wystramiała się dalej, choć sytuacja na dłuższym końcu początkowo poprawiała się. 10-letnia obligacja wróciła w okolice 4 proc., choć bez próby przełamania tej bariery. W popołudniowym handlu realizacja zysków pchnęła rentowności wyraźnie w górę, na co wpływ miało również ograniczenie umocnienia na krzywej niemieckiej po bardzo dobrych sygnałach z amerykańskiej gospodarki" - dodano.

W czwartek podano, że wskaźnik ISM dla sektora przemysłowego w USA w lipcu wyniósł 55,4 pkt. wobec oczekiwań na poziomie 52,0 pkt. Opublikowano również liczbę nowo zarejestrowanych bezrobotnych w Stanach, która wyniosła 326 tys. osób przy odczycie sprzed miesiąca wynoszącym 345 tys.

         piątek  czwartek  czwartek
           9.20     16.10      9.30
EUR/PLN  4,2582    4,2471    4,2414
USD/PLN  3,2206    3,2086    3,2037
EUR/USD  1,3218    1,3236    1,3238
OK0715     2,82      2,77      2,76
PS0718     3,49      3,44      3,42
DS1023     4,25      4,11      3,99
PAP
Dowiedz się więcej na temat: waluty | forex
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »